Dieta nemusí být utrpení. Jednoduché změny pomohou zhubnout, podpoří i dobrou náladu

Dieta je pro mnoho lidí velmi složitým pojmem, na který se dívají velmi skepticky, protože většina diet je o omezování toho, co můžeme sníst a v jakém množství. Dnes se podíváme na stravu, která vám pomůže shodit přebytečná kila, doplnit energii a zlepšit náladu. Ano, dieta skutečně může být velmi pozitivní záležitostí. Musíte se ovšem soustředit na správné potraviny a nápoje, které konzumujete.

Jak postupovat při sestavování jídelníčku?

Klíčový význam při sestavování zdravého jídelníčku, který vás učiní šťastnými, je glukóza a její vliv na práci mozku, který produkuje serotonin, tzv. hormon štěstí. Nejde ale pochopitelně o konzumaci sladkostí, tedy jednoduchých sacharidů. Dále hořčík a vitamín B6 a pití velkého množství vody, jejíž nedostatek způsobuje bolesti kloubů, vysoký krevní tlak a plynatost. Podívejme se, na co byste neměli při sestavování vhodné stravy zapomínat.

Zdroj obrázku: Freepik

Složky, které v jídelníčku nesmí chybět

Hořčík je v našem těle velmi důležitý. Bohužel mnoho z nás ho má nedostatek. Zmírňuje podrážděnost, zlepšuje náladu i koncentraci během náročného pracovního dne. Cennými zdroji jsou celozrnné pečivo, pohanka, luštěniny nebo hořká čokoláda. Vitamín B6 se podílí na tvorbě serotoninu, který je důležitý při poklesu hladiny estrogenu a zvýšení progesteronu. Najdete ho v játrech, banánech, celozrnném pečivu nebo cereáliích.

Doporučený článek:  Pálení žáhy se může objevit kdykoli. Stačí málo a už nikdy vás trápit nebude

Potřebovat budete také komplexní sacharidy, které skvěle poskytují práci mozku tím, že zabraňují výkyvům glukózy (cukru v krvi). Možná si myslíte, že se nachází ve sladkostech, ale opak je pravdou. Bohatými zdroji jsou zelenina a celozrnné výrobky (pečivo, rýže, krupice nebo těstoviny). Sladkostem byste se měli za každých okolností vyhýbat. Zlepší vám sice náladu, ale pouze dočasně, a až dojde k náhlému poklesu energie, budete se cítit mnohem hůř. Obohaťte svůj jídelníček o výše uvedené potraviny a vynechte veškeré sladkosti. Budete mít mnohem lepší náladu a nižší hmotnost.

Zdroj: https://www.eatthis.com/foods-that-make-you-happy/