Ty nejlepší ovocné a zeleninové koktejly nejenom chutnají. Dokonale prospějí zdraví a kráse

Ovoce a zelenina patří mezi potraviny, které jsou pro naše tělo nezbytné. Některé druhy vám dokonce pomohou zhubnout a vyplatí se je zařadit do jídelníčku. Zeleninu ale nemusíte jíst syrovou, pečenou nebo vařenou v páře. Snadno si z ní můžete udělat také lahodný koktejl, který si můžete dochutit podle sebe a během chvilky do těla dostanete všechny vitaminy, které potřebuje.

Co je na koktejlech tak skvělého?

Ovocné a zeleninové smoothies jsou velmi oblíbené u lidí, kteří chtějí shodit několik kilogramů nebo u velice vytížených lidí, kteří nemají čas na klasickou snídani nebo svačinu. Díky kombinaci chutí si tak vychutnají skvělou snídani a dostanou do sebe vitaminy, ani nebudou vědět jak. Stačí jen několik loknutí, a pokud koktejly správně dochutíte, mohou si ho vychutnat i děti, do kterých musíte zeleninu tlačit násilím.

Doporučený článek:  Jak nízká hladina testosteronu ohrožuje zdraví mužů?

V takovém případě se vyplatí koupit mixér, který udělá všechnu práci za vás. Vy budete muset pouze nakrájet zeleninu nebo ovoce na menší kousky, přidat trochu mléka nebo jogurt a následně si vychutnat nápoj. Vitaminy, minerály, vláknina nebo antioxidanty se pak stanou součástí vašeho každodenního života.

Z jakého ovoce si můžete udělat koktejly?

Díky koktejlům se budete cítit nasyceni a nebudete zbytečně sahat po sladkostech, než přijde obědová pauza. Pokud se rozhodnete žít zdravěji, rozhodně ale nebude stačit jen konzumovat ovoce a zeleninu. Budete muset změnit také jiné návyky, které by vaše zdraví mohly ohrozit. Zapomeňte na rychlá občerstvení, polotovary nebo smažená jídla. Zapovězený by měl zůstat také alkohol nebo kouření cigaret.

Doporučený článek:  Okolo diety koluje stále mnoho mýtů. Zhubnutí se kvůli nim nikdy nepodaří

Koktejl vypijte hned po jeho přípravě, protože jedině čerstvý bude chutnat nejlépe. Ovocné koktejly jsou plné fruktózy, takže už nebudete potřebovat žádné další cukry. Mezi nejoblíbenější patří ananasový koktejl, který uděláte nejen pomocí ananasu, ale musíte do něj přidat ještě také jablko a bílý jogurt. Tato kombinace je velmi chutná. Mezi další suroviny patří červená řepa, která se dá skvělé smíchat s česnekem. Jedná se o zdravou bombu, díky které budete mít posílenou imunitu.

Zdroj: https://thenaturalnurturer.com/15-fruit-and-veggie-smoothies/