Ucpanou toaletu pomůže vyřešit jedlá soda s octem, účinná je také plastová láhev

Ucpaný záchod je velmi nepříjemnou záležitostí, se kterou se nechce nikdo potýkat. Někdy k tomu ale může dojít a v takovém případě byste měli mít po ruce osvědčenou metodu, která vám s tím pomůže. Jak si poradit s ucpaným záchodem a vyhnout se záplavám vody po celém bytě (a vytopení sousedů)?

Existuje několik zaručených způsobů, jak si poradit s ucpanou toaletou. Mezi nejoblíbenější patří použití chemického prostředku na bázi hydroxidu sodného. Toaletu musíte poté důkladně opláchnout a vyčistit dezinfekčním prostředkem, ale může vám to hodně pomoci. Jestli si nejste jistí postupem, vždy zavolejte instalatéra. Je to lepší než si zničit důležitou část svého domova.

Doporučený článek:  Vlaštovičník podpoří léčbu akné a bradavic

Domácí metody na ucpaný záchod

Někteří lidé dávají přednost přírodním metodám, ať se jedná o cokoli. Vyzkoušet proto můžete kombinaci jedlé sody a octa. Do záchodové mísy nasypejte pár lžic jedlé sody a zalijte octem. Po pár minutách zkuste spláchnout a uvidíte, jestli tento recept našich babiček fungoval, nebo ne. Majitelé starších budov mohou mít potíže se starým potrubím, a proto by tuto metodu měli používat již preventivně, aby nedošlo k velkému poškození.

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda s plastovou lahví

Na internetu se před nějakou dobou objevila metoda s plastovou lahví od minerálky. Měli byste odříznout její spodní část a na několika místech naříznout. Lahev zavřete a držte ji za víčko. Vložte do záchodu a energicky pohybujte nahoru a dolů. Můžete si tímto způsobem vyrobit záchodový zvon, pokud ho nemáte po ruce.

Doporučený článek:  Sušení prádla na radiátorech krade zbytečně teplo i finance. Spolehněte se na lepší metodu

Lidé, kteří tuto metodu vyzkoušeli, byli velmi spokojeni a byla podle nich velmi účinná. Navíc je tato metoda velmi levná a ekologická, protože jen použijete plastovou lahev, kterou již máte doma a kterou byste jinak vyhodili do koše. To budete muset po použití na záchodě stejně udělat, ale alespoň ji efektivně využijete ještě jednou.

Zdroj: https://www.plumbingtroopers.com/blog/what-to-do-when-your-toilet-wont-unclog/