Ucpanou toaletu pomůže vyřešit jedlá soda s octem, účinná je také plastová láhev

Ucpaný záchod je velmi nepříjemnou záležitostí, se kterou se nechce nikdo potýkat. Někdy k tomu ale může dojít a v takovém případě byste měli mít po ruce osvědčenou metodu, která vám s tím pomůže. Jak si poradit s ucpaným záchodem a vyhnout se záplavám vody po celém bytě (a vytopení sousedů)?

Existuje několik zaručených způsobů, jak si poradit s ucpanou toaletou. Mezi nejoblíbenější patří použití chemického prostředku na bázi hydroxidu sodného. Toaletu musíte poté důkladně opláchnout a vyčistit dezinfekčním prostředkem, ale může vám to hodně pomoci. Jestli si nejste jistí postupem, vždy zavolejte instalatéra. Je to lepší než si zničit důležitou část svého domova.

Domácí metody na ucpaný záchod

Někteří lidé dávají přednost přírodním metodám, ať se jedná o cokoli. Vyzkoušet proto můžete kombinaci jedlé sody a octa. Do záchodové mísy nasypejte pár lžic jedlé sody a zalijte octem. Po pár minutách zkuste spláchnout a uvidíte, jestli tento recept našich babiček fungoval, nebo ne. Majitelé starších budov mohou mít potíže se starým potrubím, a proto by tuto metodu měli používat již preventivně, aby nedošlo k velkému poškození.

Zdroj obrázku: Freepik

Metoda s plastovou lahví

Na internetu se před nějakou dobou objevila metoda s plastovou lahví od minerálky. Měli byste odříznout její spodní část a na několika místech naříznout. Lahev zavřete a držte ji za víčko. Vložte do záchodu a energicky pohybujte nahoru a dolů. Můžete si tímto způsobem vyrobit záchodový zvon, pokud ho nemáte po ruce.

Lidé, kteří tuto metodu vyzkoušeli, byli velmi spokojeni a byla podle nich velmi účinná. Navíc je tato metoda velmi levná a ekologická, protože jen použijete plastovou lahev, kterou již máte doma a kterou byste jinak vyhodili do koše. To budete muset po použití na záchodě stejně udělat, ale alespoň ji efektivně využijete ještě jednou.

Zdroj: https://www.plumbingtroopers.com/blog/what-to-do-when-your-toilet-wont-unclog/