Lidská střeva patří k největším orgánům v těle. Někdy se jim říká také „druhý mozek“, což nepochybně má své opodstatnění. Svou roli mají nejen z pohledu trávení, ale mají vliv na celou řadu dalších pochodů v těle. Správná funkce střev chrání tělo před nemocemi a stimuluje imunitní systém. Abyste měli střeva v pořádku, je vhodné zlepšit své stravovací návyky, což v konečném důsledku uleví játrům, ledvinám a může zlepšit stav pokožky.
Detoxikace organismu
Dát střeva zpátky do kupy pomůže nalézt ztracenou sílu a chuť do života. Na očistnou dietu není nikdy pozdě a právě ta zlepší kondici našich střev. Které jsou ty nejlepší? Určitě by vás měla zajímat zejména:
- jablečná dieta,
- kefírová dieta,
- zeleninová dieta.
Co tyto diety umí?
U jablečné diety je to jednoduché. Jí se pouze jablka, a to po dobu tří dnů. Je ale důležitá pravidelnost, ideální je pět jídel denně, kdy dohromady sníte 2 kg jablek. Jablka dodají tělu vlákninu, což pomáhá právě činnosti střev a jejich pročištění. Jablka také doplní vitamín C, což je antioxidant podporující vylučování toxinů. Vitamín C také podporuje syntézu kolagenu, což má vliv na oddálení stárnutí.
Kefírová dieta je založena na fermentovaném mléčném nápoji. Kefír pomáhá jak pročištění střev, tak udržení optimální skladby prospěšných bakterií ve střevech. Živé kultury také zlepšují imunitu našeho těla. Doba kefírové diety je 5 dní a začíná se nízkotučnými tvarohy první den, druhý a třetí den se pak jí s nízkotučným jogurtem pro zmírnění pocitu hladu. Ve čtvrtém dni se přidává syrová nebo vařená zelenina a pátý den je možno sníst porci libového drůbežího masa. Každý den nesmí chybět kefír.
Zeleninová dieta má jako základ hlavně syrovou zeleninu. Nevylučuje se konzumace polévek, které by měly být ale formou zeleninového vývaru. Přidávat můžete i čerstvé bylinky, ovoce nebo ořechy.
Zdroj: https://maxliving.com/healthy-articles/natural-body-cleanse/