Ukrutná bolest, která nemá obdoby. Úlevu při ledvinových kamenech přinesou i domácí prostředky

Ledvinové kameny mohou způsobit mnoho bolesti. Navíc se objevují i u mladých lidí, kteří by měli být v plné kondici. Několika domácími prostředky se kamenů můžete snadno zbavit. Bude lepší jim předcházet a nečekat, až se skutečně objeví. Ledviny patří mezi nejdůležitější orgány v našem těle a měli bychom si je hýčkat. Proč se vůbec tvoří?

Z čeho jsou ledvinové kameny tvořené?

Jestli se vám utvoří ledvinové kameny, může to souviset s metabolickými poruchami, ale také jiným genetickým zatížením. Ve vašem těle se také mohou hromadit vápenaté soli, které mohou způsobit tvorbu ledvinových kamenů. Už naše babičky ale věděly, jak na to, aby se ledvinové kameny vůbec neobjevily. Pokud se tak ale stane, některými metodami se jich můžete snadno zbavit.

Doporučený článek:  Když už smažit, tak zdravě. Některé tuky promění chutný pokrm v karcinogenní hrozbu

Ledvinové kameny se netvoří pouze v samotných ledvinách, mohou se dostat i do močového měchýře. Kameny navíc mohou bolet, ale až po nějaké době. Jak tedy poznat, že je ve svém těle máte? Objevit se může nevolnost, nebo dokonce zvracení, bez ohledu na to, kolik jste toho snědli. Kromě toho jsou tu i další problémy, jako zánět močového měchýře nebo velká únava.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete ledvinové kameny vyléčit?

Některé problémy vás mohou obzvláště bolet. Pokud se kámen dostane do močovodu, objeví se ostrá bolest. Dojít tak může dokonce ke kolice, v takovém případě bude nutné zavolat lékaře, který vás ošetří. Kameny se pak detekují na ultrazvuku. V některých případech bude stačit dodržovat dietu a brát léky, léčba pak může trvat několik týdnů.

Doporučený článek:  Zbavte svůj domov nebezpečných roztočů. Pobyt na mrazu je vyžene z matrace i povlečení

Jak se můžete ledvinových kamenů zbavit pomocí domácích prostředků? Pomoci mohou například bylinky, které budete pít. Pokud k tomu přidáte i dostatek vody, kameny se mohou z těla samy vyloučit a rychleji se uzdravíte. Jestli se ale cítíte dlouhodobě unavení nebo nemocní, raději zavolejte lékaři.

Zdroj: https://www.charak.com/blog/health/7-ultimate-herbs-for-kidney-stone-treatment/