Vlhčený ubrousek přidaný do pračky zbaví oblečení chlupů

Praní představuje nezbytnou každodenní rutinu. Máte ale pocit, že vše nefunguje zcela optimálně a vaše oblečení není tak dokonale čisté a voňavé, jak byste si přáli? Možná je načase změnit postup. Stačí jen obyčejné vložení vlhčených ubrousků do pračky, které vám může přinést skutečně úžasné výsledky. Tento trik použijete zejména pro tmavé oblečení, ale zajímat jistě bude také chovatele zvířat.

Už žádné chlupy a prach

Mnoho majitelů psů a koček se smířilo s tím, že jejich srst bude všudypřítomná. Nezbaví se jí ani pořádným vypráním. To však není nezbytně pravda. Pomoci mohou obyčejné vlhčené ubrousky, které stačí vložit do bubnu pračky během praní. Charakteristická struktura ubrousků totiž perfektně zachytává nečistoty – dá se říci, že působí jako magnet a zbavuje oblečení nejen chlupů, ale také malých nitek nebo prachu.

Doporučený článek:  Dostatečná izolace a efektivní vytápění sníží náklady na energie v domácnosti

Dokonale vyprané tmavé prádlo

Nadčasová černá je spojena s elegantním stylem. Bohužel právě tmavé oblečení vyžaduje skutečně velmi pečlivé praní, jinak hrozí jeho vyblednutí nebo právě zachytávání prachu či chlupů, které jsou při nošení značně viditelné. Při praní černého prádla proto využijte také potenciálu vlhčených ubrousků. Černé prádlo bude dokonale čisté a vy na něm neuvidíte ani smítko.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak s ubrousky pracovat?

Počet potřebných ubrousků je určen kapacitou bubnu pračky a množstvím kusů prádla, které do něj najednou vložíte. Obvykle nejsou potřeba více než tři ubrousky na jeden prací cyklus. Ujistěte se, že vaše ubrousky nejsou zkroucené nebo složené. Čím větší plocha bude zachycovat nečistoty, tím lépe!

Doporučený článek:  Pravidelné čištění myčky zajistí její perfektní funkčnost po dlouhé roky

Dodržujte správný postup praní

Praní sice není nijak složité, ale přesto občas děláme zbytečné chyby. Nikdy například do pračky nedávejte oblečení složené nebo stočené. Také neplňte buben na maximum, hrozí pak, že se prášek dobře nevymyje. Vyjměte prádlo ze spotřebiče ihned po dokončení pracího cyklu. Je to důležité pro hygienu jak oblečení, tak samotné pračky.

Zdroj: https://www.simplemost.com/why-you-should-put-wet-wipe-washing-machine/