Ušetřete v kuchyni peníze jednoduchými triky. Některé vám také usnadní váš život

Snažíte se šetřit, kde to jen jde. Víte, že i při práci v kuchyni můžete ušetřit? Máme pro vás tipy, jak to udělat!

Nekupujte zbytečně kuchařky

Knihy s lákavými, barevnými obaly plné receptů přímo vybízí k nákupu. Buďte ale chytří, většina receptů se dá najít na internetu a staré rodinné recepty mají taky dost do sebe. Pokud nebudeme kupovat nové kuchařky, podle kterých často ani nevaříme, jistou částku ušetříme.

Nevyhazujte staré pečivo

Chléb už vám leží doma dlouho, s máslem byste si už nedali. Ale je škoda ho jen tak vyhodit do koše.  Starší chléb se dá použít například k zahuštění guláše, přípravě krutonků do polévky, případně pokud ho necháme uschnout, tak na přípravu domácí strouhanky.

Doporučený článek:  Proti mšicím je třeba zakročit rázně. Domácí postřik zachrání rostliny doma i na zahradě

Pěstujte vlastní zeleninu

U některých druhů je to jednodušší, než si myslíte.  Například petržel si nemusíte pokaždé kupovat v obchodě, často stačí zasadit do půdy a počkat, až vyklíčí. Můžeme pěstovat také různé druhy klíčků, řeřichu lze mít v kuchyni stále k dispozici. Snadno se pěstují i bylinky na dochucování různých pokrmů.

Připravujte si vše sami

Není ekonomicky výhodné kupovat si hotové pomazánky, když si je levněji připravíte doma. Pomazánka z cizrny je velmi jednoduchá na přípravu a dáte za ní o mnoho méně než za kelímek s hotovou pomazánkou z obchodu. U dalších platí totéž, a i když strávíte s přípravou více času než nákupem, budete mít pomazánku bez konzervantů a dalších přidaných látek. Sami si můžete připravovat i další jídlo, které jste jinak zvyklí kupovat hotové. Získáte tím jako bonus čerstvost, a také budete přesně vědět, co jíte.

Doporučený článek:  Zatuchlině ve skříni předejde správná péče o nábytek

Nekupujte zbytečnosti

Můžete výrazně ušetřit, pokud nebudete kupovat zbytečnosti. Čokoládu, sušenky, pochutiny. V případě, že se bez sladkého neobejdete, vyjde mnohem levněji připravit si něco doma. Upéct bábovku nebo koláč. Věnujte čas přípravě dezertů doma, zkuste ho připravit zdravě a chutně. Pokud sladké kupujete každý den, rozhodně ušetříte.

Zdroj: https://www.amazon.com/Saving-Money-Kitchen-Cooking-Recipes/dp/1481814141