Utrácet za prací prášek je zbytečné. Domácí je vyrobený během chvíle a neškodí zdraví

Prací prášek je výrobek, bez kterého nelze vyprat oblečení. Alespoň tak to říká většina lidí. Bohužel někdy složení nabízených pracích prostředků zanechává spoustu škody a naše pokožka pak trpí. Pokud máme problém s alergiemi, záněty nebo jen hledáme něco ekologického, stojí za to sáhnout po domácím pracím prášku.

Výroba domácího prášku

Složení pracího prášku může být někdy velkým zklamáním. Nejenže se vyrábí na základě ropných derivátů, jeho obsah může ovlivnit zdraví. Nadbytek těchto prášků v průběhu času způsobí nejen alergickou reakci, ale také zánět, který může velmi zkomplikovat život. Ve skutečnosti můžete za pár okamžiků připravit domácí prací prášek, který bude mít jedinečné vlastnosti. Díky němu časem zapomenete na alergie, ale také přispějete ke zlepšení životního prostředí a domácího rozpočtu.

Doporučený článek:  I když prý nosí štěstí, málokdo je doma snese. Na pavouky jde vyzrát jednoduchými triky

Příprava pracího prášku není složitá. Ve skutečnosti budou k získání účinného čisticího prostředku potřeba tři nebo čtyři složky. Nejčastěji se používají mýdlové vločky, jedlá soda nebo kyselina citrónová. Někteří lidé, kteří se zaměřují na ekologické domácí prostředky, používají k výrobě domácího pracího gelu i přírodní plody, jako například kaštany. Ty obsahují látku saponin, takže dokážou oděvy zbavit nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava domácího prášku

Mýdlové vločky bývají často základem pro jakýkoli domácí prací prášek. Můžete sáhnout po hotových nebo jednoduše nastrouhat obyčejné neparfémované mýdlo. Pro prací prášek bude nejlépe fungovat marseillské mýdlo, to hezky voní a má antiseptický účinek. Jedlá soda se zase snadno zbavuje usazenin z vláken a funguje také jako přírodní bělidlo. Kyselina citrónová je výborná, pokud chcete najednou prát šedé a bílé tkaniny. Lehce odstraňuje skvrny a také má bělicí účinek.

Doporučený článek:  Správné skladování udrží potraviny dlouho čerstvé, ale především předejde vážným zdravotním potížím

Jako čtvrtou složku domácího pracího prostředku můžete použít vonnou přísadu ve formě esenciálních olejů. Nejenže oblečení provoní, ale také se dokážou zbavit bakterií, které se hromadí ve vláknech. Můžete sáhnout po jakékoli vůni, která vám vyhovuje. Ne vždy se však vyplatí přidat esenciální olej do pracího prostředku. Pokud jsou základem například zmiňované mýdlové vločky z marseillského mýdla, pak jeho bohaté složení už má i zajímavou vůni.

Zdroj: https://www.rockyhedgefarm.com/homemade-laundry-detergent-powder/