Stokrát horší než octomilky. Larvy malinkých mušek dokážou během chvíle zlikvidovat všechny domácí rostliny

Všimli jste si, že vám v domácnosti poletují nepříjemné malé mušky? Na první pohled mohou být spojeny s ovocem, ale pokud se pohybují spíše u pokojových rostlin než v kuchyňských zásobách, určitě se usadily ve vašem bytě. Nenechte se oklamat jejich malou velikostí. Množí se okamžitě a jejich larvy jsou nemilosrdné k domácím květinám. Zajímá vás, jak s nimi bojovat? Připravte si odvar z česneku!

Jak se mušky rozmnožují?

Dospělí jedinci připomínají ovocné mušky, ale jsou poněkud menší, štíhlejší a barva jejich těla je černá. Obvykle krouží v blízkosti pokojových rostlin. Běžná teplota v domácnostech vytváří velmi příznivé podmínky pro jejich přežití a množení. Ačkoli dospělí jedinci nejsou pro člověka nebezpeční, jejich přítomnost může být velmi nepříjemná. Neohrožují rostliny přímo, ale samice je schopna naklást až 100 vajec najednou, ze kterých se na svět líhnou nenasytné larvy. Bez správné a rychlé reakce se budeme muset rychle vypořádat se skutečným morem!

Doporučený článek:  Nápoj mládí a krásy zbaví nohy nepříjemných otoků. Pokožku zanechá hladkou a vláčnou
Zdroj obrázku: Freepik

Proč jsou larvy nebezpečné pro rostliny?

Téměř celý smysl života larev je najít jídlo. Krmí se organickou hmotou, mají rády zejména kořeny rostlin. Pokud podceníme přítomnost larev, všimneme si poměrně rychle, že naše pokojové rostliny začnou žloutnout, zhnědnou, uschnou a nakonec uhynou. Oslabené rostliny jsou náchylnější k chorobám.

Domácí cesta k likvidaci larev: sáhněte po česneku

Chcete bojovat s larvami přírodními metodami? Tenhle způsob je velmi účinný! Rozdrťte česnekovou hlavu a zalijte sklenicí horké vody. Když se roztok nasytí, zřeďte jej litrem vody a použijte k zavlažování rostlin napadených škůdci. Udělejte to však opatrně, jelikož nadměrná vlhkost v květináči larvám jen prospívá! Můžete také posypat horní část substrátu v květináči granulovaným česnekem.

Zdroj: https://www.heeman.ca/garden-guides/how-to-deal-with-fungus-gnats-on-houseplants/