Většina lidí neumí toaletu správně použít. Následkem jsou problémy se zácpou nebo hemoroidy

Je to sice přirozená věc, ale spousta lidí netuší, jak na to správně. Řeč je o vyprazdňování. Mluví se o něm velmi málo, stejně jako o problémech, které mohou ve spojitosti s ním nastat. Poloha, ve které na toaletě sedíme, totiž hodně ovlivňuje to, jak kvalitně se vyprázdníme. Naše střeva budou fungovat správně pouze v případě, že správně sedíme. Jak toho dosáhnout?

Jaké chyby se na toaletě dějí nejčastěji?

Velmi důležitá je poloha, ve které se vyprazdňujeme. Možná jste o tom nikdy nepřemýšleli, prostě si sednete na záchodové prkénko a čekáte, až bude hotovo. V tom je ale ten háček. Když sedíte na záchodě, stydko-rektální sval je napnutý a konečník prohnutý, takže se nemůže dokonale vyprázdnit. Proto je vhodné tomu trochu pomoci, a to jednoduchým trikem. Pod nohy si dejte malou stoličku.

Doporučený článek:  Podběl lze snadno přehlédnout, jeho přínos pro zdraví je přitom obrovský

Musíte mít nohy pokrčené nejlépe do 35 stupňů. Už se objevily dokonce výzkumy, které ukazují, že to skutečně funguje. Celkem 28 lidí bylo usazeno na toaletu ve třech různých polohách – vsedě, v podřepu nebo mírném povisu. V dřepu to lidem trvalo o něco méně sekund, než se vyprázdnili, oproti těm, kteří na toaletě seděli v klasickém sedu. Jak na správnou defekaci?

Zdroj obrázku: Freepik

Už naši předkové přemýšleli nad tím, jak se správně vyprázdnit

Už od pradávna lidé přemýšleli nad tím, jak se správně vyprazdňovat, aby to bylo bez zbytečných komplikací. Velmi často se v poslední době mluví o hemeroidech, které jsou zdravotním problémem a mohou způsobit velké bolesti hlavně při defekaci. Objevit se kromě nich může také zácpa, která výrazně komplikuje život.

Doporučený článek:  Bradavice je nutné řešit ihned. Šetrnou a účinnou pomoc najdeme v přírodě

Na „velkou“ byste měli chodit alespoň jednou denně, jinak si na problém zaděláváte. Při pohybu střev spolu pracují dva svaly, a to vnitřní a vnější svěrač. Vnější ovládáme my samy, vnitřní mozek. Pokud tedy potřebujete na záchod, ale musíte to ještě chvíli vydržet, zvládnete to. Jestli ale stolici budete zadržovat často, objeví se právě zácpa, která může vyústit ještě v hemeroidy. Je to problém, za který se řada lidí stydí.

Zdroj: https://www.health.qld.gov.au/news-events/news/how-to-poo-properly-sit-squat-healthy