Regenerační koupele pro suché a popraskané paty: hýčkejte svá chodidla tím nejlepším

Chodidla jsou jedním z míst, o která příliš nepečujeme. To je ovšem velká chyba, protože potom se můžeme potýkat s popraskanými, bolavými a krvavými patami. Na první pohled se jedná o velký problém, kterého není vůbec jednoduché se zbavit. Pravdou je, že existuje hned několik způsobů, jak můžete svá chodidla zachránit a chránit před poškozením.

Koupel z mořské a kuchyňské soli

Koupel z mořské soli vám přinese obrovskou úlevu a podpoří regeneraci kůže. Navíc bude pokožku dezinfikovat, takže se zbavíte také plísní a bakterií. Na nohy opláchnuté v této koupeli můžete okamžitě nanést kosmetické prostředky pro hydrataci. Nejlepší je sůl z Mrtvého moře, protože dokáže tišit bolest i svědění.

Doporučený článek:  Nadměrné vypadávání vlasů je nutné řešit ihned. Tělu chybí tři zásadní prvky

Máte-li doma jen kuchyňskou sůl, můžete ji využít také. Jde o velmi levnou a snadno dostupnou alternativu, která bude mít podobné účinky. Díky této koupeli si ulevíte od bolesti, nohy budou dezinfikované a sůl se dostane i pod nehty. Díky tomu se zbavíte také plísní a bakterií, které by mohly zdraví nohou i celého těla uškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Koupel ze soli a bylinek

Samotná sůl má na pokožku chodidel obrovské účinky. Můžete je ale ještě zesílit, když použijete určité bylinky. Díky tomu se mnohem rychleji zbavíte otoku a podpoříte regeneraci pokožky. Popraskané paty zmizí během chvilky, když použijete semena pískavice, lněná semínka, kostival nebo řebříček. Přidejte do mísy 2 lžíce byliny, lísky máty a vše zalijte vodou. Nohy máčejte v teplé vodě po dobu 20 minut.

Doporučený článek:  Vejce lze připravit na tisíc způsobů. Na tyto kombinace ale raději zapomeňte

Koupel z mléka a jedlé sody

Na popraskané paty můžete využít také mléko a jedlou sodu. Mléko ohřejte a nalijte do lavoru, ve kterém budete namáčet nohy. Počkejte 5–10 minut a chodidla vyndejte. Nesušte je. Poté si paty potřete jedlou sodou a znovu ponořte na 5 minut do mléka. Nakonec si nohy opláchněte v čisté vodě a jemně je usušte ručníkem.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heel-heal