Mastné skvrny v kuchyni pomůže vyčistit ocet, jedlá soda nebo olej

Odstranit mastnotu může být velký problém. Většina kuchyňských skříněk se totiž denně nečistí, protože hospodyňky na vysoká místa nedosáhnou. Snadno tam tak ulpí mastnota, kterou pak budete muset odstranit v případě, že se budete stěhovat nebo připravovat kuchyni k užívání novému nájemníkovi. Jak si připravit domácí přípravky, se kterými vám to půjde snadno?

Mastnota je největší zabiják čistoty v kuchyni

Jestli chcete eliminovat mastné skvrny v kuchyni, budete muset omezit především smažení pokrmů. Plochy v kuchyni se budou mnohem lépe udržovat. Dvířka nebo sporák musíte denně otírat po každém vaření, protože jedině tak zamezíte tomu, že mastnota bude ulpívat na skříňkách nebo lince. Jestli vaříte nebo používáte tuk, myjte si často ruce. Tuk se pak nebude nikde roztékat a na rukou ho nebudete přenášet.

Doporučený článek:  Tulipány ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému řezu a obohacení vody

Jak odstranit mastnotu pomocí domácích prostředků? Na odstranění mastnoty nebudete potřebovat drahé chemické přípravky, ale můžete si poradit velmi snadno doma. Nejúčinnějšími prostředky je asi ocet a horká voda. Smíchejte obě suroviny a použijte je na čištění mastných skvrn v kuchyni. Nebojte se toho, že bude ocet zapáchat. Nastříkejte směs přímo na místa, kde je mastnota.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže také jedlá soda nebo olej

Na vyčištění linky nebo skříněk od mastnoty budete potřebovat měkký hadřík. Na ten můžete nanést také jakýkoliv olej. Ano, i když mastné skvrny pochází od tuku nebo oleje, olej je zase pomůže odstranit, zvlášť pokud budou zaschlé. Využít ale můžete také sílu jedlé sody. K tomu můžete ještě použít citron, který linku a skříňky osvěží.

Doporučený článek:  Zásuvku pod troubou využívají lidé různě. O původním určení má ponětí málokdo

Směsí z jedlé sody, citronu a teplé vody můžete odstranit i silnou mastnotu. Houbičkou nebo měkkým hadříkem pak otírejte skvrny, dokud nebudou skříňky čisté. Vůbec nejlepší ale bude takovým situacím předcházet. Nakonec po ošetření octem nebo jedlou sodou jen vyčistěte teplou vodou a otřete do sucha.

Zdroj: https://homehacks.co/7-easy-ways-to-clean-grease-and-oil-in-the-kitchen/