Tipy, které pečení vánočního cukroví usnadní a vylepší

Pečení cukroví je pro někoho činnost, na kterou se během vánočních svátků velmi těší, pro někoho je ale pečení za trest a raději si cukroví objedná od někoho jiného. Existuje několik způsobů pečení cukroví, které vám nejen ušetří čas, ale také se dozvíte, jak využít speciálních triků, abyste dosáhli toho nejlepšího cukroví, které bude chutnat každému.

Lidé pečou jen oblíbené druhy

Na světě je spoustu druhů cukroví. Je jich tolik, že se dají jen těžko spočítat. Každá domácnost má své oblíbené, které peče nebo dělá každý rok. Opakují se sice pořád dokola, ale budete mít jistotu, že se opravdu sní a žádné cukroví nezbyde. Lidé si mezi sebou vyměňují recepty na cukroví, aby zkusili něco nového. Co ale dělat, pokud vám chybí nějaká základní pomůcka při pečení cukroví?

Doporučený článek:  Tipy, jak si vytvořit finanční rezervu

Na cukroví většinou používáte speciální vykrajovátka, se kterými můžete vykouzlit různé tvary. Pokud vám chybí, kulaté cukroví můžete vytvořit pomocí víček na zavařovací sklenice, ale nesmí mít okraje zahnuté dovnitř. Aby se víčko nelepilo na těsto, před vykrajováním ho namočte do mouky. A máte hotovo! Jako nouzová pomoc ideální.

Zdroj obrázku: Freepik

Cukroví nejde dolů z plechu? Použijte obyčejnou nit

Určitě jste někdy zažili situaci, kdy máte cukroví upečené, ale bohužel vám nejde sundat z plechu. Nemusíte bojovat pomocí vidličky nebo nože, protože jako první pomoc můžete mít při ruce obyčejnou nit. Vezměte ji do obou rukou napnutou a přejíždějte s ní po pečicím plechu. Cukroví zůstane vcelku a snadno se odlepí od plechu.

Doporučený článek:  Vařit brambory v osolené vodě je už nuda. Přidejte do hrnce i něco navíc

Milujete čokoládové cukrovinky a cukroví bez čokolády si neumíte představit? Pokud máte rádi pečení čokoládových sušenek nebo muffinů, před dokončením pečení je můžete posypat trochou soli. Tím umocníte onu čokoládovou chuť, která zabaví všechny vaše smysly. Cukroví tak bude chutnat jedinečně. Veškeré triky můžete poradit i svým známým, aby měli také dokonalé cukroví.

Zdroj: https://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/christmas-sweets-baking-candy-1.3344602