S ucpaným odtokem si poradíte i bez instalatéra. Domácí metody ho pročistí během chvíle

Ucpané potrubí může způsobit mnoho problémů. Snadno se tam dostanou vlasy nebo zbytky jídla a odtok se může ucpat velmi rychle. Pomoci vám samozřejmě může instalatér, ale můžete si poradit i sami doma. K tomu je potřeba použít domácí prostředky, které najdete doma. V případě potřeby si pak můžete zajít do obchodu koupit chemické přípravky, které odpad vyčistí.

Jaké prostředky můžete použít na čištění?

Ocet a jedlá soda jsou prostředky, které jsou v domácnosti nepostradatelné. Je to jednoduchý způsob, jak se zbavit ucpaného potrubí. Nalijte dvě polévkové lžíce jedlé sody a sklenici octa do roztoku, který ale začne pěnit. Rozpustí nečistoty, které v odpadu jsou, a poté ještě nezapomeňte prolít teplou vodou. Pak už by odpad měl být vyčištěný.

Doporučený článek:  Splést si myčku s pračkou se může paradoxně vyplatit. Výsledkem bude dokonalá čistota

Pomoci si můžete také hydraulickou spirálou. Je to ocelový drát, který má ostrý hrot. Na druhém konci je klika, kterou zasunete šroubovici na místo. Nezapomeňte ale předtím odstranit sifon, protože jinak se zařízení do potrubí nedostane. Můžete použít také drátěný závěs. Ten si vyrobíte doma, protože jím jednoduše vyndáte například vlasy z odpadu.

Zdroj obrázku: Freepik

V nutném případě použijte chemii

Jestli si s odpady neporadí domácí prostředky, můžete použít chemické přípravky, které seženete v obchodech. Dbejte ale na správné používání, nezapomínejte na ochranné rukavice a nepoužívejte je pouze v nezbytně nutném případě a bez asistence vašich dětí. Zkusit můžete louh, ale pozor, může podráždit nejen oči, ale také dýchací systém.

Doporučený článek:  Toulavé kočky z pozemku vyžene speciální zvukové zařízení, účinná je také levandule

Koupit si můžete také různé čističe potrubí. Měli byste je mít v každé domácnosti, protože se snadno aplikují. Jestli si ale nechcete přidělávat starosti, bude nejlepší odpady čistit preventivně. Zbytky jídla vyhazujte do odpadkové koše, vlasy také. Použitý olej byste do dřezu také neměli vylívat, ale slijte ho do lahví, které pak vyhodíte do správného kontejneru.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-unclog-a-drain-2718779