Vyčistit hliníkové nádobí není nemožné. Všechny skvrny mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku

Máte doma hliníkové nádobí, hrnce nebo jiné kuchyňské náčiní? Pokud se na něm časem objevily skvrny a ani sebelepší čisticí prostředek je nedokáže odstranit, vyzkoušejte tyto domácí přípravky. Nejjednodušším způsobem je nanést na skvrny kečup a nechat dvacet minut působit. Poté povrch otřete hadříkem a opláchněte vodou.

Jedlá soda a peroxid

Dalším způsobem je roztok jedlé sody a peroxidu vodíku v poměru 1 : 2. Nejprve nalijte peroxid na špinavé nádobí. Poté přisypte jedlou sodu. Kartáčem nebo hrubší stranou houbičky nádobí vydrhněte a nakonec opláchněte pod tekoucí vodou. Dejte pozor, protože hliník s jedlou sodou rychle reaguje a může způsobit změnu barvy.

Doporučený článek:  Malá ložnice – 5 zásad správného uspořádání

Kyselina citronová a citronová šťáva jsou jemné čisticí prostředky, které skvěle vyčistí i hliníkové nádobí. Potřebovat budete jednu polévkovou lžíci kyseliny, stejné množství citronové šťávy a kartáč. Připravenou směsí vydrhněte špinavý povrch a opláchněte tekoucí vodou. Čisticí prostředek můžete vyrobit i z jedné lžíce mouky, lžičky soli a lžíce octa. Vše důkladně smíchejte do hladké pasty, naneste na nádobí a nechte asi půl hodiny působit. Poté nádobí vydrhněte, opláchněte vodou a osušte.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a saponát

Ocet obsahuje kyselinu octovou, která je skvělým prostředkem k odstranění mastných a olejových skvrn na hliníkových předmětech. Nejprve ocet zřeďte ve vodě – na jeden díl octa použijte dva díly vody. Do roztoku namočte houbičku a očistěte s ní potřebné nádobí. Pokud si na pomoc vezmete zubní kartáček, dostanete se i na těžko přístupná místa. Po vyčistění umyjte nádobí čistou vodou.

Doporučený článek:  Zbavte se nadobro nepříjemného zápachu v koupelně. Na domácí prostředky je vždycky spolehnutí

Ocet funguje dobře také v kombinaci s prostředkem na mytí nádobí. Dokáže zašlému nádobí vrátit lesk a odstraní skvrny. Potřebovat budete jednu polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí a tři lžíce octa. Vše smíchejte v malé misce a nanášejte na nádobí starým zubním kartáčkem. Po vyčištění vše opláchněte pod tekoucí vodou.

Zdroj: https://www.jesrestaurantequipment.com/How-to-Properly-Clean-Aluminum-Cookware_b_147.html