Vyhnat holuby z balkonu je třeba ihned. Nepořádek není vše, co hrozí

Problém s holuby řeší lidé nejen ve městě, ale také na vesnicích. Tito ptáci jsou sice chránění, ale rychle se množí a svůj trus nechávají na terasách nebo balkonech bytů a domů. Jejich přítomnost možná ocení malé děti, ale pro lidské zdraví není vhodné s nimi být v kontaktu. Přenášejí několik nebezpečných chorob, jako je salmonelóza nebo lymská borelióza.

Hnízda, která holubi tvoří, mohou být domovem hmyzu

Neexistuje zaručený recept, jak se těchto ptáků zbavit. Budete muset použít několik metod současně, abyste je alespoň vyplašili a do vašich domovů se nevraceli. Jak se efektivně zbavit holubů? Jedním z prvních úkolů je mít pořádek na balkoně. Holubi pak nebudou mít tendenci si na něm dělat hnízda.

Doporučený článek:  Máte oteklé prsty a nejde vám sundat prstýnek? Poradíme vám

Holuby byste nikdy neměli krmit. Potravy mají dostatek právě od lidí, kteří je pravidelně krmí. S hledáním potravy se pak sami nemusí namáhat. Pokud máte tendenci je krmit, nedávejte jim pečivo nebo obilí. Bezpečnostní síť může být dalším krokem, jak ochránit svůj balkon. Není to drahá záležitost a můžete si ušetřit spoustu starostí s holuby. Dejte ale pozor na to, aby byla síť správně připevněná.

Zdroj obrázku: Pixabay

Holubi patří mezi plaché ptáky, můžete je vystrašit

Holubi patří mezi ptáky, které můžete odstrašit různými předměty. Takovou funkci mohou plnit například prázdná CD, která zavěsíte na provázek. Odrážejí sluneční světlo, a tím pádem budou oslňovat ptáky. Holubi jsou ale inteligentní zvířata a mohou si rychle zvyknout. Bude pak nutné měnit tyto metody plašení.

Doporučený článek:  Octomilky odeženou některé vůně, nastražit na ně můžeme také past

Jednou z možností je pak použití hrotů, ale to patří mezi nehumánní metody. Jsou ale účinné, a využívají je hlavně ve firmách nebo společnostech, které sídlí ve velkých budovách. Montáž není složitá, stačí je nalepit na parapety. Můžete je vystrašit také tím, že na balkon postavíte postavu dravce, kteří holuby jinak chytají. Nastražit můžete také některé vůně, které holubům vadí. Mezi takové patří naftalín.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons