Ve velkých pokojích vyniknou majestátní rostliny, které celé místnosti dodají úplně jiný rozměr

Při výběru pokojových rostlin byste měli dbát nejen na to, jestli se vám rostlina líbí, ale také na to, jak velkou máte místnost, do které budete květinu dávat. Velké rostliny se nehodí do malých pokojů, který mohou opticky ještě zmenšit. Do těch větších se pak hodí rostliny jako okřídlený květ nebo palmy. Nechte si poradit od odborníků a vybírejte jen květiny, které jsou vhodné do bytu či domu.

Květiny můžete mít i v malém prostoru

Jestli bojujete s místem, ale stejně si domů chcete pořídit zeleň, rozhodně můžete. Je ale dobré myslet na to, že ne každá rostlina se hodí do malého bytu. Naopak, do těch velkých si můžete pořídit i takové obry, jako je oblíbená monstera. Ta může dorůst do výšky až 3 metrů a stane se dominantou obývacího pokoje. Pokud jí dopřejte vhodné podmínky, potěší vás společně s rostlinou zvanou zamiokulkas, která já velmi nenáročná.

Doporučený článek:  Surfinie poděkují za dostatek slunce, zálivky a živin

Palmy jsou velmi oblíbené a už dávno neplatí, že je můžete vidět pouze u moře. Dorůstají do výšky až dvou metrů a líbí se jim na světlých místech. Některé snesou i stín a vybrat si můžete i takové druhy, které jsou malé a nebudou tak vadit ani v malých místnostech. Fitónie potřebuje menší květináč, její kořenový systém je mělký.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny si nakombinujte podle svého vkusu

Krom palem můžete do jednoho květináče zasadit více druhů rostlin, protože tím ušetříte nejen svůj čas, ale také místo. Dbejte ale na to, aby se rostlinám vedle sebe dařilo, protože existují druhy, které se vedle sebe nesnesou. Do květináče si pak můžete pořídit také kaktusy, které jsou velmi nenáročné a snesou i velmi malý prostor. Navíc je nemusíte tak často zalévat.

Doporučený článek:  Ocet je univerzální čistič, který si oblíbily hospodyňky po celém světě. Některé povrchy však může zničit

Šťovík patří mezi rostliny, které dorostou do výšky maximálně 20 cm. Jeho hlavní devízou jsou listy, které působí dekorativním dojmem. Je to rostlina, která se hodí do malých prostor, zároveň pomůže vyčistit vzduch od škodlivých látek.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-large-indoor-plants-tall-houseplants/