Vylévat zvětralé pivo je obrovská chyba. Zachutná rostlinám i trávníku na zahradě

Fíkusy nejsou příliš náročné rostliny. Má je doma hodně lidí, ale ne každý ví, jak v péči o ně může pomáhat pivo. Jak na to?

Fíkus má rád pivo

Ano, v péči o fíkus pivo udělá dobrou službu. Obsahuje chmel, ječný slad, kvasnice, vápník, hořčík, fosfor a draslík. Všechny tyto látky prospívají některým rostlinám a fíkus patří mezi ně. Pivo je vhodné i pro orchideje a některé další pokojové rostliny. Co dělá pivo pro rostlinu?

  • Urychluje vývoj rostliny.
  • Posiluje kořeny.
  • Listy budou zdravější, lesklejší a pevnější.
Doporučený článek:  Kopřivový hnůj je levným hnojivem pro zeleninu i květiny

Jaké pivo zvolit?

Tady buďte opatrní. V každém případě musí být pivo odstáté, zvětralé. Hodí se například zbytek po návštěvě, načaté a nevypité pivo nebo to, které jste používali do vaření a ještě vám zbylo. Čerstvé pivo nebo to, ve kterém zůstaly bublinky, by rostlinám jen uškodilo. Použijte nejlépe světlé a nízkoprocentní pivo. Určitě ne ochucené, ve kterém jsou barviva a další přídavné látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit zálivku z piva?

Samotné pivo na rostlinu lít nemůžete, je potřeba připravit si zálivku. 50 ml odstátého piva nalijte do sklenice s vodou a promíchejte. Tuto zálivku stačí používat jednou za měsíc. Fíkus se vám odmění krásnými a zdravými listy.

Doporučený článek:  V bílém povlečení se spí jako v nebi. O svou zářivou bělost ale může snadno přijít

Pivo lze použít i na otírání listů

Nápoj můžete využít i k potírání listů pivem. Pokud je na listech prach, nemohou dostatečně přijímat kyslík ze vzduchu. Namočte do piva hadřík a otřete jím listy fíkusu. Nejen že z listů odstraníte veškeré nečistoty, ale ještě se budou krásně lesknout.

Další využití piva na zahradě

Další zajímavostí je, že pivo můžete použít i na hnojení trávníku. Dodává trávě velké množství živin a připravuje ji pro růst. Pokud chcete zdravější a zelenější trávu, můžete přidat do piva trochu epsomské soli. Zbytky piva také můžete jen tak vylít do zahrady, protože ji skvěle pohnojí a dokážou ji zbavit škůdců.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm