Z lahve a telefonu můžeme vyrobit nouzovou lampičku

Bez elektřiny si už nedokážeme život ani představit. Je běžnou součástí našich životů. Díky elektřině svítíme, sledujeme televizi, vaříme a někteří pomocí ní také vytápí. Když proto vypnou proud, je to pro mnohé téměř apokalypsa. Zatímco přes den se to dá víceméně zvládnout, horší je to v noci, kdy potřebujeme světlo, ale vypínač prostě nereaguje.

Pomůže lahev

Když jde o výpadek jenom několika minut, dá se to zvládnout. Jakmile ale proud nejde delší dobu, je třeba danou situaci řešit. Bez televize se mnohdy obejdeme, ale bez světla nikoliv. V takovém případě může pomoci něco, co by málokdo čekal. Je to lahev, ideálně plastová, samozřejmě s obsahem. Ten může být libovolný, a proto stačí i do prázdné PET lahve natočit vodu. Základ na originální lampu, která bude fungovat i při výpadku elektřiny, je hotový. A nemusí být použitelná i doma, hodit se může třeba i při kempování.

Doporučený článek:  Mnoho páníčků krmí svého mazlíčka špatně. Stanovit ideální stravu může být oříšek
Zdroj obrázku: Freepik

Ještě zdroj světla

Aby lampička z lahve fungovala, je třeba mít k dispozici také vhodný zdroj světla. Ten máme dnes snad všichni při ruce. To proto, že většina mobilních telefonů je vybavena také svítilnou. Samozřejmě použít můžeme i tu, samotnou, ale kdo to někdy zkusil, tak ví, že to není příliš praktické. Světlo je často příliš ostré a více oslňuje, než aby nám pomáhalo v orientaci. A právě proto je vhodné dát telefon dohromady s lahví.

Stačí položit

Konstrukce nouzové lampičky z mobilního telefonu a lahve je poměrně jednoduchá. Stačí rozsvítit LED diodu na mobilním telefonu, ten položit na pevnou vodorovnou podložku a na něho položit lahev s vodou. Světlo bude svítit přímo do tekutiny, lahev se rozzáří a v tu chvíli bude fungovat jako velmi praktická lampička, která může dle nabití telefonu vydržet svítit klidně po celou dobu výpadku proudu. A když telefonu náhodou dochází šťáva, je na místě mít po ruce nabitou powerbanku, která mu potřebnou energii dodá.

Zdroj: Life Hacks