Zářivě bílý úsměv lze získat i v pohodlí domova. Profesionální bělení nebude vůbec potřeba

Bílé zuby jsou pro mnohé lidi znakem nejen krásy, ale také zdraví. Ne každý si ale může dovolit drahé bělení zubů u specialistů, kteří na to mají nástroje a podmínky. Takové bělení zubů stojí řadově tisíce korun a pro spoustu lidí je to nedostižný sen. Dobrou zprávou je, že bělit zuby si můžete i doma pomocí jednoduchých metod.

Nikdo nemá bílé zuby od přírody

První zoubky malých dětí jsou bílé jako čistý sníh. Čím jsou ale starší, tím zuby dostávají jinou barvu. Rozhodně už nebudou čistě bílé. Je to dané nejen genetikou, ale také věkem a tím, co sníme. Ke ztrátě bělosti zubů dochází, když často pijete víno, kávu nebo čaj. Nevhodné jsou také šťávy z tmavého ovoce. Velký vliv na bělost budou mít některé léky obsahující železo, hlavně antibiotika.

Doporučený článek:  Nadměrné vypadávání vlasů je nutné řešit ihned. Tělu chybí tři zásadní prvky

Vzhled svých zubů ale můžete vylepšit také pomocí některých potravin. Mezi takové patří mléčné výrobky a především žlutý sýr, také citrusové plody nebo kořenová zelenina. Dejte si květák, jablka nebo jahody a uvidíte, že vaše zuby budou vypadat bělejší. K bělení zubů se doporučují potraviny, které jsou bohaté na vitamin C, který posiluje také dásně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravé zuby budete mít při pravidelných návštěvách zubaře

Jak získat zdravé a krásné zuby? Na to neexistuje jeden návod. I když je nebudete mít bílé, neznamená to, že se o ně nestaráte. Zdravých zubů dosáhnete, pokud si je budete pravidelně čistit a budete také navštěvovat zubaře. Někdy stačí odstranit jen zubní kámen a hned budete mít zuby krásnější.

Doporučený článek:  Kvasnice jsou zázrak pro zdraví i krásu. Domácí masku a nápoj si snadno připravíte

Můžete také vyzkoušet domácí metodu bělení zubů, a to jedlou sodou. Ta je součástí většiny zubních pas, ale dávejte si pozor, protože si kvůli sodě můžete poškodit sklovinu. Jestli se přeci jen rozhodnete navštívit odborníka, rozhodně na bělení nešetřete. Bělení zubů se neprovádí u malých dětí, těhotných žen ani lidí, kteří mají epilepsii.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally