Dokonale namalované oční linky si můžete užít po celý den. Jejich rozmazání bude provždy konec

Oči, které jsou zvýrazněné oční linkou, vypadají sexy a zároveň elegantně. Oční linky nemusíte dělat pokaždé, když se chcete nalíčit. Oční linky ale mají tendence se mazat, takže je možné, že budete mít na horním víčku skvrny. Černé skvrny pod očima jsou nepříjemné, většina lidí vás na ně ani neupozorní.

Můžete si pomoci speciálními vychytávkami

Ještě než začnete s líčením očí, použijte primer na oční stíny. Je to kosmetický přípravek, který docílí toho, že líčení bude na pokožce dobře držet. Nejdříve tedy naneste podklad, poté stíny a oční linky a uvidíte, že se nic nebude rozmazávat. Dalším způsobem, jak zafixovat oční linky, je nanést na ně průhledný pudr.

Doporučený článek:  Jak steppery pomáhají proti obezitě?

V takovém případě stačí jen namalovat oční linky, počkat, až zaschnou, a na linku nanést transparentní pudr. Budete se tak cítit jistější, protože díky pudru nebudete myslet na to, jestli nemáte oční linky rozmazané. Oční stíny můžete také na linky nanést, ale dávejte si pozor, abyste nepoužívali odlišný odstín. Vybírejte oční stíny tak, aby se k očním linkám hodily.

Zdroj obrázku: Freepik

Častým důvodem rozmazání je příliš mnoho kosmetiky

To, že se vám obtiskne oční linka na víčko, nebo se dokonce rozmažou oční stíny, může být způsobené například tím, že si na obličej nanášíte příliš mnoho kosmetiky. Jestli se vám to povedlo, počkejte, až oční linka zaschne, a poté vatovým tamponem opatrně setřete přebytečnou kosmetiku z očí. Vata absorbuje barvu a budete vypadat zase přirozeně.

Doporučený článek:  Jak odstranit skvrny od ovoce?

Oční linky si pečlivě vybírejte. Není ale pravda, že čím dražší výrobek, tím bude lepší. Existují na trhu speciální přípravky, díky kterým budou oční linky odolnější a také vydrží mnohem déle. Můžete se tak ráno nalíčit a líčení vydrží až do pozdního večera, kdy se nestihnete stavit doma a upravit líčení například na firemní večírek. Nezapomeňte, že přirozený vzhled je to nejlepší, co můžete svému okolí ukázat, takže to s líčením nepřehánějte.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-keep-eyeliner-from-smudging