Zářivě bílý úsměv nemusí stát majlant. Domácí triky zuby vybělí snadno a přirozeně

Všichni víme, jak moc úsměv ovlivňuje naše sebevědomí. Sněhově bílé a rovné zuby jsou proto něčím, co by si přál každý. Jak efektivně a bez utrácení náš chrup vybělit?

Snadné bělení banánem

Chcete-li zubům dodat bělost pomocí banánového triku, můžete snadno začít tak, že si jeden banán dáte na svačinu. Slupku ale nevyhazujte, bude základem pro bělení zubů. Následně slupku rozdělte na tři části, jednu odneste do koupelny a zbytek dejte do lednice na další použití. Před večerním čištěním zubů byste si zuby měli důkladně vydrhnout vnitřní částí slupky od banánu. Následně si ústa nevyplachujte, pouze je klasicky vyčistěte zubní pastou, jak jste zvyklí. Aby byla tato domácí léčba účinná, měla by se opakovat tři po sobě jdoucí dny.

Zdroj obrázku: Freepik

Další metody, které fungují

Kromě banánu se dají využít i jiné domácí produkty, které vám mohou o odstín zesvětlit zuby. Mějte ale na paměti, že by se bělení nemělo provádět příliš často, protože některé z těchto metod mohou být pro zuby agresivní a poškodit je.

Doporučený článek:  Vylouhovaný čaj je škoda bez užitku vyhodit. Pomůže rostlinám, pleti i čistému domovu

Zkuste třeba kombinaci zázvoru, citronu a soli. Malý kousek zázvoru rozemelte nebo nastrouhejte, přidejte asi 1/4 lžičky soli, plátek citronu a vše dobře promíchejte. Tuto směs poté nanášejte na zuby pomocí zubního kartáčku.

Pomoci může i oblíbená máta. Listy máty peprné rozemelte a k této směsi přidejte několik kapek kokosového oleje. Ten má už sám o sobě bělicí účinky. Směs dobře promíchejte a naneste na zuby pomocí zubního kartáčku.

Myslete na prevenci

Žloutnutí zubů nejčastěji vzniká následkem nesprávné péče a konzumace některých jídel či nápojů. Pokud se tomu chcete vyhnout, je dobré omezit konzumaci kávy nebo černého čaje. Dále se doporučuje si po vypití těchto nápojů vždy důkladně vyplachovat ústa vodou a pečlivě si čistit také jazyk. Odstín zubů je do značné míry dán geneticky, takže není třeba zoufat, pokud nejsou skutečně zářivě bílé. S výše uvedenými metodami si můžete trochu pomoci, ale klíčové je hlavně zdraví vašich zubů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally