Ručně vyrobená svíčka se stane krásnou dekorací i milým dárkem. Vyrobit ji zvládne každý

Máte rádi svíčky, ale nechce se vám za ně utrácet velké peníze? Mnoho romantických duší miluje svíčky, které si zapálí večer ke knize. Pokud navíc ještě voní, je to bonus navíc, který vykouzlí příjemnou atmosféru. Domácí svíčky jsou navíc z ekologických materiálů, použít do nich můžete éterické oleje.

Suroviny na výrobu si můžete koupit

Jestli si chcete doma vyrobit svíčku, můžete si koupit již hotový vosk, připravený k výrobě, nebo si můžete postupně střádat vosky z vyhořelých svíček, které máte již koupené doma. Jinak budete na výrobu svíček potřebovat:

  • 1,8 kg sójového vosku,
  • 10 bavlněných knotů,
  • 10 sklenic asi po 100 ml,
  • éterické oleje.
Doporučený článek:  Šetřit vodou může každý. I malé kroky uspoří stovky litrů ročně

Nejdříve musíte sklenice naplnit voskem. Dejte je do pomalého hrnce, přidejte vroucí vodu a přilévejte, dokud nebude hladina asi v polovině výšky sklenic. Pomalý hrnec nastavte a po dvou hodinách uvidíte, že se vosk roztaví asi na polovinu objemu sklenic. V tu chvíli můžete přidat další vosk a promíchat. V hrnci pak zahřívejte ještě další hodinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Knoty vložte, až když bude vosk tvrdnout

Až uvidíte, že se veškerý vosk rozpustil, můžete sklenice vyndat a na 10 minut odložit. Poté přidejte éterické oleje, které svíčkám dodají příjemnou vůni. Intenzitu si můžete zvolit sami právě tím, kolik kapek oleje přidáte. Můžete si vybrat mezi vůněmi, které jsou vaše oblíbené. Jestli ale svíčky chcete darovat, raději si předem zjistěte, jaké vůně má obdarovaný rád. Někomu nemusí intenzivní aroma svíčky vonět.

Doporučený článek:  Při správném skladování vydrží potraviny déle čerstvé

Nakonec přidejte knoty, a to v době, kdy vosk začne tvrdnout. Svíčky si poté můžete ozdobit podle své fantazie například snítkou čerstvých bylinek. Můžete je také zabalit do celofánu a krásně ozdobit. Přidat můžete tematické stužky podle toho, k jaké příležitosti svíčku darujete. Podobným způsobem můžete vyrobit také mýdla, která můžete zabalit do krásných krabiček. Vhodným dárkem budou například pro učitelky do školek nebo škol.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-candles/