Želatina zachutná rostlinám. Jejich listy budou intenzivně zelené, dobře porostou a odolají nemocem

Pokud hledáte způsob, jak vyživit své rostliny, ale chcete se vyhnout chemii, želatina dokáže být velmi nápomocná. Někdy stačí, když se zaměříte na suroviny, které běžně používáte, a byli byste překvapeni, na kolik různých způsobů se dají ještě využít. Většinou díky takovýmto způsobům získáte levné a jednoduché hnojivo.

Co očekávat od želatiny

Běžně se používá v kuchyních při přípravě různých zákusků, zejména želé, pudinků a k upevnění krémů. Může však velmi výrazně pomoci i našim rostlinám. Je to z toho důvodu, že je velmi dobrým zdrojem dusíku. Je to složka, která se rychle vyluhuje z půdy, takže jako milovníci rostlin musíme brát v úvahu doplnění jejího nedostatku. Bohužel jen zalévání květin někdy nestačí.

Doporučený článek:  Staré noviny a kartony je chyba vozit do sběru. Lepší je rozházet je po zahradě

Rostliny dokážou dát velmi rychle najevo, když jim něco chybí. Pokud vaše rostliny potřebují dusík, projeví se to pomalým růstem nebo úplným zastavením růstu, žloutnutím nebo světle zeleným odstínem listů a rychlým rozvojem kořenového systému na úkor vzdušných částí rostlin a kvetení. Dusík však můžete rostlinám velice snadno doplnit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý recept na želatinové hnojivo

Nepotřebujete rozsáhlé znalosti v oblasti zahradnictví ani specializované vybavení. To je jedno z kouzel používání domácích hnojiv, každý si dokáže poradit s jejich přípravou a jejich účinek bude stále stejně silný jako účinek chemického hnojiva. K výrobě domácího hnojiva potřebujete jednu polévkovou lžíci želatiny. Rozpusťte ji v šálku horké vody. Potom roztok zřeďte ve třech sklenicích studené vody.

Doporučený článek:  Sundat prsten z oteklého prstu pomůžou známé i netradiční triky. Vyzkoušejte olej nebo fólii

S vychladlou směsí můžete následně zalít květiny a pokojové rostliny, během vegetačního období jednou za čtyři týdny. Toto hnojivo bude mít nejlepší účinky na rostliny s velkými listy. Díky němu získají listy krásnou zářivou barvu a na jejich povrchu nebudou žádné bledé odstíny. Želatina podporuje rozvoj kořenového systému, díky čemuž budou rostliny zdravé, odolnější vůči chorobám a mohou snadno přijímat základní živiny.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/fascinating-gelatin-uses-in-the-garden/