Zubní pasta dokáže rozzářit nejen náš úsměv. Žádné skvrny proti ní nemají šanci

Většina z nás si myslí, že zubní pasta má jen jediný účel – čištění zubů. Podle ingrediencí je dokáže vybělit, rozjasnit nebo chránit dásně. To ale není vše, co taková pasta umí. Podobně čisticí efekt má totiž třeba i na koberce, ze kterých dokáže odstranit i ty nejodolnější skvrny. Stačí nanést trochu fluoridové pasty, rozetřít vlhkou houbičkou a koberec vyčistit čistou vodou. Než se ale do úklidu pustíte, otestujte pastu na malém, nepříliš viditelném kousku koberce.

Doporučený článek:  Parní hrnec je nepostradatelný pomocník při zdravém vaření. Jeho čištění zvládnete v několika krocích

Odstraní modřiny

Mentolová pasta je účinná při odstraňování modřin. Vetřete trochu do pohmožděné části těla, přikryjte obvazem a nechte přes noc působit. Pasta usnadní průtok krve a modřina vybledne. Má také posilující účinek na nehty, tvoří je totiž podobné buňky jako zuby. Pravidelná aplikace nehty zpevní a dodá jim lesk.

Pokud si barvíte vlasy, určitě už se vám nejednou stalo, že vám po aplikaci zůstaly na pokožce kolem uší, na čele nebo na krku barevné skvrny. Se zubní pastou už tomu ale tak být nemusí. Stačí, když trochu pasty nanesete podél linie vlasů několik minut před barvením a po barvení ji zase smyjete. Přikryje pokožku a barva na ní tak nemůže ulpívat. Kosmetologové někdy ke stejnému účelu používají kosmetickou vazelínu nebo hodně mastný krém.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyčistí počmárané zdi

Pro většinu rodičů, zejména těch s malými dětmi, nejsou počmárané zdi pastelkami nic nového. Po uměleckém řádění svých dětí už ale nemusíte stěny přemalovávat, snadno je totiž vyčistíte zubní pastou. Naneste trochu pasty přímo na obarvenou zeď a poté ji jemně vydrhněte hadříkem. Bude zase zářit a šmouhy rázem zmizí.

Doporučený článek:  Pravidelná péče o paty je dokonale vyhladí a zjemní. Peeling a vitamíny potřebují po celý rok

Je váš oblíbený šperk už poněkud zašlý, nebo se na něm dokonce objevily černé skvrny? Žádný problém. Vezměte starý zubní kartáček, naneste na něj trochu zubní pasty a povrch šperku vydrhněte. Nechte pastu chvíli působit, poté šperk opláchněte a osušte. Při drhnutí na kartáček příliš netlačte, aby nedošlo k poškrábání.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-use-toothpaste-for-cleaning-4160076