Zatuchlá skříň je pro prádlo pohroma. Vraťte svému oblečení i domovu znovu svěžest

Zatuchlý zápach může být nejen v šatní skříni velkým problémem. Příčin může být hned několik, ale nejčastěji se tak stane, pokud nesprávně složíme vyprané prádlo a sbíráme ho ze sušáku ještě předtím, než je suché. Tím, jak je malinko vlhké, vlhkost pronikne do skříně a oblečení, které i když je vyprané, může nepříjemně zapáchat. Jak se zatuchlého zápachu zbavíte?

Jestli se chcete zápachu zbavit, musíte začít velkým úklidem

Prvním krokem k voňavému nábytku je, že musíte ze všech skříní a poliček vyndat všechno oblečení a ostatní věci. Vyčistěte nejen stěny, ale nezapomeňte na rohy a různá zákoutí, kde se mohou množit bakterie. Skříně umyjte mýdlovou vodou, osušte a nechte několik hodin otevřené, aby skutečně proschly. Můžete zkontrolovat, jestli se vám uvnitř nábytku netvoří plíseň.

Doporučený článek:  Čištění trouby usnadní tlačítko pro vyndání skel

Pokud objevíte jen náznak plísně, musíte ji odstranit, protože jinak by mohla napáchat velké škody. Dalším krokem bude vyprat prádlo při nejvyšší teplotě, na kterou je možné ho vyprat. Oblečení, které bylo delší dobu v zatuchlém šatníku, může být zdrojem již zmíněných plísní. Do praní můžete přidat jedlou sodu nebo borovicový olej, který prádlo osvěží.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si pořídit pohlcovače zápachu nebo si je vyrobit doma

Jestli máte doma matraci a cítíte, že z ní vychází zápach, můžete ho vyřešit šedým mýdlem a vodou. Nezapomeňte, že při čištění postele musíte myslet nejen na rámy, ale také právě na matraci a ložní prádlo. Jestli si chcete ulehčit práci, můžete si pořídit pohlcovače zápachu. Ty lze koupit v obchodě nebo použít domácí prostředky. Jedním z nich je káva. Stačí si vzít hrst kávy a nasypat ji na pohovku nebo vložit na dno skříně.

Doporučený článek:  Vyčistit hliníkové nádobí není nemožné. Všechny skvrny mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku

Dalším prostředkem je jedlá soda, která nejen že pomůže v kuchyni, ale hodí se také na úklid nebo praní prádla. Dejte ji do misky a tu postavte na dno nábytku. Nezapomeňte také pravidelně větrat místnosti. Do nábytku pak už nikdy nedávejte vlhké oblečení nebo předměty, které nejsou suché. Jen díky tomu se vyhnete nepříjemnému zápachu a budete se doma cítit dobře.

Zdroj: https://www.lifeuncluttered.com/15-secrets-to-keeping-your-custom-closets-smelling-fresh