Zvětralé pivo nevylévejte. Zkušení zahradníci radí, jak oblíbený nápoj využít naplno

Pivo je úžasným nápojem, který si mnoho lidí s radostí vychutná v horkém létě nebo po náročném dni v práci. Efektivně ho ale můžete využít také na zahradě. Pivo na zahradě je skvělé pro vytvoření účinných pastí na škůdce, výživu trávníku nebo výrobu hnojiva pro rostliny. Naučte se, jak zlatý mok použít praktickým způsobem na své zahradě.

Pivo jako hnojivo

Na zahradě můžete použít jakékoli pivo. Nejlepší bude, když ho otevřete a necháte 24 hodin stát, aby se odpařil alkohol. Kvasinky z piva budou fungovat skvěle pro vyživení půdy. Na zálivku použijte směs ze dvou nebo tří lžic piva a litru vody. Pivo obsahuje fosfor, hořčík a draslík, které podporují růst kvetoucích rostlin, ale také zeleniny.

Doporučený článek:  Droždí ochrání zahradní růže před mšicemi

Pivo pro nádherný trávník

Mnoho lidí používá pivo také na trávník. Použijte stejný roztok piva a vody. Nalijte ho do lahve s rozprašovačem a rovnoměrně nastříkejte na svůj trávník. Zbavíte se díky tomu plísní a škůdců, kteří trávu ničí. Místo toho se můžete těšit na bujný růst a nádhernou barvu trávy, která získá potřebné minerály a bude se jí skvěle dařit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si past na slimáky

Pivo je známým prostředkem pro likvidaci slimáků na zahradě. Tito škůdci milují vůni piva, což byste měli využít. Nalijte trochu piva do sklenice nebo jiné hluboké nádoby. Postavte ji vedle záhonu s květinami nebo zeleninou. Můžete ji také částečně zakopat do země. Slimáci do ní musí mít snadný přístup.

Doporučený článek:  Jak vyleštit šperky, aby vypadaly jako nové?

Vůně piva na ně bude fungovat jako magnet. Zalezou do sklenice, ale už se z ní nedostanou. Nesmíte jen zapomínat nádobu pravidelně kontrolovat a pochytaných slimáků se zbavit. Nezapomínejte také pravidelně doplňovat pivo, abyste měli pro slimáky neustále připravené lákadlo. Ve sklenici možná najdete i jiný hmyz, který může být pro zahradu nebo pro vás škodlivý. Tuto metodu vyzkoušejte a budete mít mnohem větší úrodu.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/