S přípravou dokonalého trávníku není důvod váhat. Jsou věci, které je nezbytné udělat právě nyní

Stává se, že po zimě nevypadá trávník tak, jak by měl. Vzniknou prázdná místa, kde tráva chybí. Co tedy s tím a jak škody napravit, aby na jaře vypadal co nejlépe a konzistentně?

Kdy s tím začít?

Co nejdříve. Je zbytečné čekat, než prázdná místa zplaní plevel a rostliny, které místo trávníku mít nechceme. Pak by bylo potřeba plevel zlikvidovat a začít od začátku.

Připravíme si půdu

Nejprve zkontrolujeme, zda tam, kde chceme sázet, není plevel.  Pokud ano, půdu řádně očistíme. Připravíme si čerstvou zeminy a dáme ji 1–2 cm nad úroveň trávníku, jelikož později trochu slehne. V této chvíli nepoužíváme žádné hnojivo, mohlo by dojít k tomu, že nově osázená tráva bude příliš vyčnívat nad původním trávníkem.

Doporučený článek:  Tři kroky k dokonalému trávníku: ani tuhá zima mu neublíží, na jaře se znovu zazelená

Zasaďte stejný typ trávníku

To je velice důležitý bod. Zasaďte stejný typ trávníku, jako byl původní. Rozhodně se vám vyplatí použít stejnou, aby v budoucnu nevynikly na zahradě větší rozdíly. Pokud jste na to mysleli již při osazování trávníku, nebo aspoň máte k dispozici obal se složením od původního, je to velká výhoda. Co se týče množství, je vhodné nepřekročit doporučené množství 25-30 g směsi / m².

Technika setí

Pro malé plochy vás asi ani nenapadne použít jinou techniku než ruční setí. Odměřte si množství osiva a pokud máte připravenou půdu, můžete začít. Semínka sázejte rovnoměrně z hrsti na vybranou plochu. Dávejte pozor na vítr, pokud je příliš větrno, se sázením radši vyčkejte. Když jsou semínka tam, kde potřebujete, přikryjte je zeminou nebo substrátem a opatrně promíchejte hráběmi.

Doporučený článek:  Tři tipy pro snazší zalévání a šetření vodou

Následná péče

Nyní to už nebude stát téměř žádné úsilí. Udržujte vlhký substrát a tráva poroste tak, jak má. Že je vše v pořádku poznáte tak, že už po pár dnech vám začne rašit nová tráva. Na podzim by již vůbec nemělo být patrné, která tráva je původní a která byla daný rok nově osázená.

Zdroj: https://www.hillier.co.uk/garden-and-home-ideas/achieve-perfect-lawn/