Vhodné květiny na balkony, které vydrží rozmary počasí

Máte balkon nebo terasu, ale netušíte, jaké rostliny si vysadit, aby se jim na místě dařilo? V obchodech je velký výběr květin, které si můžete koupit. Nepotřebují žádné zvláštní podmínky, můžete je mít na balkonech, které jsou situované do různých světových stran. Poté už si můžete vybrat podle toho, jaké rostliny chcete.

Na výběr máte mnoho druhů květin

Co se týče druhů květin, máte na výběr nepřeberné množství. Některé mají velké květy, jiné naopak malé, ale zato jich na rostlině najdete hodně. Většina z nich pak nepotřebuje žádné zvláštní podmínky k pěstování, postačí jí kvalitní zemina, slunce a také pravidelná zálivka. Které rostliny patří mezi nejoblíbenější? Na balkon je vhodné si dát odolné rostliny, a to především kvůli možným mrazíkům, ale také kvůli silnému větru, který může přijít.

Doporučený článek:  Jak správně loupat okurky? Vyhněte se hořké chuti

Jaké budou na balkoně vypadat opravdu dobře? Jednou z nich je aksamitník. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči povětrnostním vlivům. Stačí mu obyčejná zemina, zalévat by se měl dvakrát týdně, ale zato hodně vydatně. Muškáty jsou pak jedny z nejoblíbenějších rostlin kvůli svému vzhledu. Jejich květy mají různé barvy a dohromady vytvářejí krásnou mozaiku. Mají rády slunce, ale nevadí jim ani stín.

Zdroj obrázku: Freepik

Většina rostlin je vhodných pro začátečníky

Muškáty patří mezi rostliny, které jsou velmi jednoduché na pěstování. Stačí je pouze pravidelně zalévat, jinak nemají náročné požadavky. Fuchsie budou na vašem balkoně vypadat také velmi dobře. Nemají ale rády polední slunce, proto jim zajistěte dobrou polohu. Vysaďte je do kyselé půdy. Líbí se jim kropení listů, je potřeba je také častěji zalévat. Můžete se jejich květy těšit několik měsíců přes celé léto.

Doporučený článek:  Vyrobte si masku proti černým tečkám

Macešky jsou rostliny, kterým se bude dařit na východních a západních balkonech. Prodávají se většinou v malých květináčích, je tedy potřeba je doma přesadit do větších nádob, protože kořeny potřebují i dvacet centimetrů místa. Pravidelná zálivka je samozřejmostí, musíte je udržovat ve vlhku.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/projects/best-balcony-plants/