3 mýty, které si o kočkách myslíte a nejsou pravda

Kočky patří k těm nejoblíbenějším domácím mazlíčkům, na které nedáme dopustit. Například proti psům jsou kočky svou povahou trochu rozdílné, ne však tolik, jak myslíte. Kolem kočičího světa existuje mnoho mýtů. Ty jsou hluboce zakořeněné v našem životním stylu. Objevte je právě teď a naučte se žít s kočkou co možná nejlépe.

Prvním mýtem je tvrzení, že jsou kočky velmi nespolečenské. Podle tohoto mýtu se kočky straní společnosti a nemají rády příliš velkou péči ostatních členů domácnosti. Proto se o kočky jejich páníčci stará jen tehdy, kdy je třeba vyměnit záchodovou podestýlku nebo v případě krmení.

Doporučený článek:  Medové masky pro všechny typy vlasů, vraťte svým vlasům krásu a bohatost!

Kočky milují společnost

Pravdou však je, že kočky nesnáší příliš dlouhou nepřítomnost ostatních členů domácnosti. Možná vám to nepřijde, ale i kočka netrpělivě čeká, než přijdete z práce — podobě jako pes. Pokud kočka zůstane příliš dlouho v domácnosti sama, pak může propadnout velkému smutku, v některých případech až do deprese. Můžete jejich náklonnost poznat také mňoukáním po vašem příchodu domů. Tím vám kočka v podstatě nadává, že jste byli dlouho pryč.

Reagují kočky na jména?

Dalším mýtem je fakt, že kočky nereagují na své jméno jako psi. To však vůbec není pravdou. Jestliže používáte jméno kočky jen v případě, že ve vaší domácnosti něco provedla, jistě na zavolání nikdy nepřijde. Pokud ale používáte její jméno i v jiných případech a kočka ví, že může přijít po zavolání nějaké pozitivní gesto, pak se velmi rychle a ráda naučí na své jméno reagovat.

Doporučený článek:  Utáhnout kohoutky a zalézt pod peřinu: ušetřit na vytápění jde i lepším způsobem

Třetím mýtem o kočkách je jejich lenost. Lidé se domnívají, že kočky celý den jen leží na gauči nebo na určeném místě v pelíšku a zvednout se jen tehdy, když se potřebují protáhnout nebo najíst. Pravdou je, že kočky spí několik hodin denně, za tímto dlouhým spánkem však není lenost. Vyplývá totiž z jejich povahy šelmy, která se projevuje i v malém městském bytě. Kočky totiž během dne uloví mnoho hmyzu, díky kterému udrží svou bdělost a geny šelmy.

Doporučený článek:  Šetření s vodou potěší vaši peněženku i planetu. Stačí jen několik malých změn