Octomilky odeženou některé vůně, nastražit na ně můžeme také past

Octomilka, lidově nazývaná banánová, octová nebo vinná muška, se nejčastěji vyskytuje na přezrálém nebo hnijícím ovoci. Některé rody těchto octomilek jsou dokonce využívány ve vědeckých výzkumech. Nijak vám neublíží, nicméně není úplně příjemné, když den za dnem potkáváte v kuchyni nad mísou s ovocem tmavý oblak těchto malých mušek. Důležité je pravidelně kontrolovat jednotlivé kusy ovoce, protože právě to hnijící je velmi přitahuje. V žádném případě ale nemusíte likvidovat celý ovocný koutek, postačí využít věci, které octomilky nemají moc v lásce.

Doporučený článek:  Proti švábům funguje účinně bobkový list, citron nebo ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Vánoční vůně, kterou budete milovat i v létě

Octomilky bytostně nesnáší vůni hřebíčku. Silice tohoto aromatického koření jsou výborným přírodním odpuzovačem. Stačí nasypat 20 kousků hřebíčku do látkového pytlíku a ten zavěsit nad mísu s ovocem. Můžete jej také zapíchat přímo do jablek a pomerančů, toto však doporučujeme jen v případě, že máte v úmyslu ovoce se zapíchaným žebříčkem v nejbližší době spotřebovat. Narušením slupky totiž urychlíte proces zrání a poškozené kusy dříve shnijí.

Účinně mušky odpudíte také pomocí mentolu. Můžete použít buď esenciální olejíček nakapaný na kousku látky, nebo vonnou svíčku, kterou jednoduše zapalte v blízkosti místa, kde uchováváte ovoce. Nezapomeňte co nejčastěji dezinfikovat nádobu i stůl nebo linku, kde se ovoce nachází.

Doporučený článek:  V horkých dnech pomůže byt ochladit správné větrání
Zdroj obrázku: Freepik

Past na octomilky

V drogeriích jsou k sehnání různé pasti, které fungují na bázi feromonů. Hmyz jim nedokáže odolat. Pokud však nechcete zbytečně utrácet, můžete si podobnou past vyrobit doma pomocí běžně dostupných surovin. Použijte prostě to, na co se octomilka snadno nechá nalákat. Sladkou šťávu! Připravte si menší nádobu s víčkem, do kterého uděláte dírky. Ty by měly být tak velké, aby jimi octomilka snadno proletěla. Do nádoby nalijte nezředěnou sladkou šťávu nebo sirup, který běžně ředíte vodou a pijete. Pečlivě uzavřete a můžete začít počítat, kolik octomilek se vám již podařilo ulovit.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/