Nejlepší psí rasy pro rodiny s dětmi

Mít domácího mazlíčka je sen každého dítěte. Preference jsou různé, ale většina dětí si přeje pejska. V tu chvíli nastává pro rodiče poměrně komplikované období, kdy žádost dítěte musí buď schválit, nebo zamítnout. Pokud kývnou, je nutné vybrat správné plemeno. A to nemusí být nic jednoduchého, jelikož některá plemena psů se k dětem opravdu moc nehodí.

Děti mají velmi často zcela jasno

Když se podíváme na to, jaká plemena děti často chtějí, určitě je na předních místech bígl. Toto plemeno je velmi oblíbené, bígl je přátelský a nevykazuje žádnou agresi. Je energický, miluje mazlení a společné hry. Dá se snadno vycvičit a nevadí mu ostatní zvířata. Nemá rád samotu, proto je vhodný do rodiny, kde bude vždy někdo přítomen.

Doporučený článek:  Krásné a zdravé nehty s pomocí domácích prostředků? Jde to!

Dalším favoritem je francouzský buldoček. Není to příliš aktivní plemeno, ale do rodiny je ideální rasou, protože si rád hraje. Rychle se ovšem unaví, takže si rád odpočine společně s pánem na gauči. V tomto ohledu to není náročný pes, takže mu budou stačit krátké procházky.

Skotský ovčák je větší plemeno, ale je přátelský a jemný. Miluje kontakt se svou smečkou, takže bude rád trávit čas s dětmi. Pokud hledáte pečujícího psa, který se stará o malé děti a rychle se adaptuje ve vašem prostředí, zvolte skotského ovčáka.

Doporučený článek:  Škůdci ohrožují také domácí rostliny. Včasný zásah zachrání květiny před zkázou
Zdroj obrázku: Pixabay

Samojed vypadá jako medvídek, retrívra můžete mít i v bytě

Roztomilý a společenský je pes plemene samojed. Vypadá jako malé medvídě, ale nemusíte se ho bát, je velmi mobilní a rozhodně není agresivní vůči žádným lidem. Vypadá, že se neustále usmívá, je důstojný a společenský. Je skvělou volbou pro aktivní rodinu, protože miluje pohyb venku a rád se stará o členy domácnosti. Samojed vyžaduje větší péči o srst.

Dalším psem na seznamu je kavalír. Je to pes, který miluje společnost lidí. Děti by ale měly vědět, že s ním nemohou zacházet jako s hračkou. Jedná se o tvora, který je velmi citlivý a rychle si získá vztah k lidem. Aktivně se bude zúčastňovat veškerých aktivit v celé rodině. 

Doporučený článek:  Rozdělejte oheň i za silného větru: poradíme, jak na to

V našem seznamu nemůže chybět zlatý retrívr, který je ideálním společníkem pro rodiny s malými dětmi. Má mnoho energie a je ochotný si hrát, je velmi trpělivý a inteligentní. 

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/lifestyle/best-family-dogs/