3 skvělé dekorace, které můžete vyrobit z pet lahve

Internet je plný nápadů, jak si můžete snadno a za málo peněz zkrášlit váš domov. Vyzkoušejte i tyto tipy na krásné a originální dekorace. Hlavní prvek této dekorace je umělohmotná lahev, kterou vyzdobíte a použijete jako zajímavou ozdobu ve vaší domácnosti nebo na zahradě. Postupy jsou přitom velmi jednoduché. Nechte se inspirovat.

Prvním tipem je pet láhev, ze které vyrobíte krásný dekorativní květináč. Květináče mohou být totiž skvělou a krásnou dekorací, která ozdobí váš interiér nebo exteriér. Pokud chcete květináč stylizovat do aktuálního období, můžete pet lahev uříznou a vytvarovat třeba do podoby velikonočního zajíčka. Láhev jednoduše přemalujete na vámi zvolenou barvu, na plastu bude barva dobře držet. Nakonec stačí zavěsit na vybrané místo pomocí malých dírek a provázků. Rázem máte dekorativní květináč vyrobený a stačí jen zasadit květiny.

Doporučený článek:  Aby byla zima opravdu kouzelná – jak si ji užít?

Na Vánoce si vyrobte krásného andělíčka

O Vánocích se ve vašem interiéru bude krásně vyjímat moderní anděl. Ze staré pet láhve si ho vyrobíte raz dva. Stačí odříznout dno lahve a provléknout šňůrky. Díky tomu vyrobíte krásné a originální vánoční koule jako ozdobu na stromeček.

Pro výrobu vánočního anděla je třeba odříznout horní část lahve a zakrýt ji nějakým hezkým materiálem. skvěle bude vypadat modrá, červená nebo zlatá koule. Samotná pet lahev bude sloužit jako tělo a sukně anděla, tuto část můžete dekorovat ozdobnými samolepícími páskami. S nimi můžete vytvořit také andělská křídla. Pokud chcete mít anděla úplně dokonalého, nezapomeňte na svatozář a ruce.

Doporučený článek:  Mucholapky a plácačky vyhoďte. Zbavit se much jde mnohem chytřeji

Praktická nádoba pro kuchyňské náčiní

Skvělým tipem je také výroba nádoby na kuchyňské příbory nebo měchačky, můžete ji použít také v dětském pokoji pro skladování pastelek. Rozřízněte nádobu v polovině a hrany zaoblete do požadovaného tvaru, nebojte se kreativity. Nádobu pak jen namalujte na oblíbenou barvu a přidejte také nějaký zajímavý vzor. Rázem máte originální a zajímavou nádobu, která se hodí do dětského pokoje i kuchyně.