Oloupat papriku zvládnete úplně bez práce. S jednoduchými triky půjde slupka dolů sama

Každý, kdo dělá v kuchyni, by měl znát ty nejlepší triky, kterými si ušetří nejen čas, ale také peníze. Loupání paprik může být zdlouhavý proces, jestliže nebudete znát určité vychytávky. Proto se vyplatí vědět, jak snadno oloupat papriky. Slupka totiž může být těžko stravitelná nejen pro děti, ale také pro dospělé. Papriky jinak patří mezi zeleninu, která je velmi oblíbená.

Proč se vyplatí loupat papriku?

Na papriku nebudete potřebovat žádné nože nebo škrabky. Existují jednoduché metody, díky kterým bude oloupaná skoro hned a poradíte si i bez speciálního nářadí. Loupání papriky se vyplatí v případě, že vám paprika chutná, zároveň ale víte, že je těžko stravitelná a právě vám nedělá dobře. Pokud ji tepelně upravíte, můžete si ji dopřát se slupkou, nebo bez ní.

Doporučený článek:  Domácí prostředky myčku vyčistí ekologicky a levně

Ve slupce přitom najdeme spoustu vitaminů a živin. Slupky patří mezi části zeleniny, které se v žaludku dlouho zpracovávají, a proto většina lidí papriky loupe. Není na tom nic těžkého. Loupání paprik se může stát vaším denním chlebem, protože do některých receptů patří papriky pouze oloupané. Jaké triky tedy budou fungovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Papriky spařte a za chvíli máte hotovo

Paprik najdete mnoho druhů i barev. Je tedy potřeba je loupat? Pokud je máte radši se slupkou, můžete ji nechat. Jak ale slupku odstranit, pokud to recept vyžaduje? Můžete si pomoci horkou vodou, tento postup určitě budete znát. Do velkého hrnce dejte horkou vodu, papriky musí být ponořené. Přiveďte k varu, vložte papriky a nechte je tam asi minutu. Poté je vyndejte, dejte pod studenou vodu a slupku sloupněte. Je to vážně snadné.

Doporučený článek:  Sáček naplněný vodou a mincemi odradí mouchy od létání do domu

Pomoci s loupáním může také mikrovlnná trouba, do které papriky vložíte asi na dvě minuty. Je to možná jednodušší proces než je vkládat do horké vody. Stejným způsobem je oloupete i pomocí obyčejné trouby, tam se ale budou péct o něco delší dobu.

Zdroj: https://www.finedininglovers.com/article/how-to-peel-peppers