3 tipy pro snadné hubnutí: tělo potřebuje odpočinek, pohyb i dostatek vody

Většina z nás bojuje s nadbytečnými kilogramy redukční dietou a velkou dávkou cvičení. Tento postup může být dobrý po nějakou dobu, ale měli bychom se dívat i na jiné faktory, které mohou hodně ovlivňovat tělesnou hmotnost. Mnoho z nich jsou každodenní činnosti, nad kterými vůbec neuvažujeme. Podívejme se na 3 nejdůležitější, které vám pomohou zhubnout.

Spánek zeštíhluje

Odborníci již dlouho varují, že nedostatek spánku je velmi nebezpečný pro zdraví. Hodně lidí si neuvědomuje, že spánek ovlivňuje také váhu. Příliš málo spánku může zvýšit pravděpodobnost obezity až o 89 % u dětí a 55 % u dospělých. Unavení lidé také konzumují méně ovoce a zeleniny. Častěji sáhnou po jídle s vysokým obsahem cukru a tuku, což přímo ovlivňuje metabolismus a hmotnost. Z tohoto důvodu byste měli spát 7–9 hodin denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Chůze na čerstvém vzduchu každý den

Každodenní pohyb je velmi důležitý. Řeč je o cvičení, ale také o obyčejné chůzi. Všichni říkají, že byste měli ujít 10 tisíc kroků denně, ale není to pravda. Podle WHO by se mělo každý den udělat minimálně 6 000–8 000 kroků, abyste posílili zdraví a udrželi si zdravou váhu. Většina lidí přitom podle průzkumu ujde jen 2 500 kroků denně. Jestli nejste zvyklí chodit, neměli byste si hned dávat jako cíl 10 tisíc kroků. Začněte na 5 tisících a postupně přidávejte. Budete se zaručeně cítit lépe a váha pomalu půjde dolů.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění udrží pleť zdravou a zářivou

Hydratace je klíčová pro celkové zdraví a štíhlý pas!

Voda hodně ovlivňuje naši váhu. Hydratace je důležitá pro správnou práci metabolismu a detoxikaci celého těla. Studie ukázaly, že 2 litry nemusí stačit. Podle vědců by muži měli denně vypít 3 litry tekutin a ženy 2 litry tekutin denně. Do toho se nepočítají džusy, čaje, káva, alkohol ani sycené nápoje, protože většina z těchto nápojů má močopudné vlastnosti, které vám ke správné hydrataci nepomohou. Začleňte tyto 3 zvyky do svého života a zaručeně zhubnete bez jojo efektu.

Zdroj: https://hub.jhu.edu/at-work/2020/01/15/focus-on-wellness-drinking-more-water/, https://www.eatingwell.com/article/7905005/walking-for-weight-loss-plan/, https://www.sciencealert.com/huge-new-study-finds-the-optimal-number-of-daily-steps-is-far-less-than-we-re-told, https://www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/number-steps-day-more-important-step-intensity, https://www.lboro.ac.uk/media-centre/press-releases/2017/october/sleep-yourself-slim/, http://www.stuff.co.nz/life-style/well-good/5267526/Sleep-and-stay-slim-research-suggests, https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/, https://www.eatthis.com/simple-weight-loss-habits/