Kvůli chybám při čištění své brýle zbytečně ničíme. Správný postup je přitom snadný

Brýle jsou pro někoho druhé oči, je bez nich ztracený a nevidí buď na blízko, nebo na dálku. Proto abyste vždy viděli všechno ostře, je nutné se o ně starat, aby byly neustále čisté. Špinavé brýle nejsou dobrou vizitkou pro nikoho, protože nevypadají dobře, ale také můžete dostat do kůže infekci a objeví se černé tečky nebo jiné pupínky na obličeji.

Jak o brýle pečovat, aby vydržely několik let?

Než si začnete brýle čistit, je nutné, abyste měli čisté ruce. Brýle můžete strčit pod proud teplé vody, protože nestačí jen vzít do ruky speciální ubrousky, které jsou určené na čištění brýlí. Brýle dejte do vody a během mytí je držte za rámečky. Každou čočku nechte pod vodou 20 vteřin po obou stranách. Také můžete vodou naplnit umyvadlo a brýle do něj položit. Následně je důkladně osušte.

Doporučený článek:  Česnek lze vypěstovat i doma za oknem

Jak brýle vysušit? Můžete je nechat na čistém suchém ručníku. Jestli je ale potřebujete mít ihned na očích, vysušte je fénem. Dejte ale pozor, abyste na brýle foukali ze vzdálenosti alespoň 30 centimetrů. Jestli tvrdá voda zanechala na brýlích skvrny, otřete je do sucha měkkým hadříkem. Nikdy se prsty nedotýkejte samotných čoček, brýle držte vždy za rámečky! Jestli je budete čistit toaletním papírem nebo papírovým kapesníkem, hrozí, že je poškrábete.

Zdroj obrázku: Freepik

Brýle hlavně očistěte od mastnoty a prachu

Jestli brýle nejdříve neodmastíte a nezbavíte prachu a dalších nečistot, snadno si je pak můžete poškrábat při samotném čištění. U sebe byste vždy měli mít několik ubrousků, které jsou speciálně určené na čištění brýlí. Brýle nikdy nečistěte přípravky, které obsahují amoniak, vhodné nejsou ani prostředky na mytí oken.

Doporučený článek:  Obtížný hmyz lze odehnat přírodními vůněmi

Pokud vás trápí mlžení brýlí, což se v poslední době stávalo často kvůli respirátorům a rouškám uvnitř místností, poradíme jeden trik. Rouška i brýle by měly těsně přiléhat k obličeji. Pára na čočkách se hromadí, vydechovaný vzduch uniká nahoru prostorem mezi samotným obličejem a rouškou. Pomůže tak spona nebo drátek, kterým si připnete roušku přímo k nosu.

Zdroj: https://www.allaboutvision.com/eyeglasses/how-to-clean-glasses.htm