5 způsobů, jak doma bojovat s plísní

Plísně jsou nevítané snad v každém interiéru. Mohou se objevovat kvůli špatnému zateplení, nedostatečnému větrání či v místech s velkou vlhkostí, jako jsou například koupelny. A jak se takové vlhkosti co nejlépe zbavit? Vyzkoušejte některou z následujících 5 rad, které vám s tím pomohou.

Prevence v podobě dostatečného větrání

V první řadě je vždy důležité danému problému předcházet. Prevence v případě plísní znamená hlavně časté větrání za účelem odstranění vlhkosti. Pokud okna až příliš dobře těsní, může se to projevovat právě kondenzací vlhkosti, která se později stane problémem s plísněmi.

Doporučený článek:  Olej pomůže vyčistit dřez od mastných nečistot
Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace ochranného nátěru

Pokud víte, že jsou v bytě místa náchylná k tvorbě plísní, opatřete je speciálním ochranným nátěrem. Ten zabraňuje tvorbě plísní již v samotném zárodku. Pokud je však místo opravdu hodně vlhké a problematické, nemusí takové řešení stačit.

Ocet

Když se plíseň přeci jenom objeví a je zatím v počátku svého vývoje a růstu, může pomoci obyčejný ocet. Jednoduše ho dejte do rozprašovače a dané místo s plísní důkladně postříkejte. Ocet se postará o usmrcení mycelia a zabrání jeho dalšímu šíření.

Doporučený článek:  Aromatické rostliny pomohou udržet mouchy v bezpečné vzdálenosti
Zdroj obrázku: Freepik

Přípravky s obsahem chloru

O něco účinnější metodou určenou hlavně na větší a již rozvinuté plísně je vhodné použití něco ještě více efektivního. V praxi jde například o chlor. Ten se nachází v celé řadě přípravků, které jsou určené přímo pro boj s plísněmi a houbami.

Nanesení fungicidu

Pro lepší účinek při odstraňování plísní je vhodné použít rovnou speciální fungicid. Ten důkladně naneste na postižené místo. Místnost během toho důkladně větrejte a při aplikaci mějte zakrytá ústa, protože fungicidy jsou většinou skutečně silné chemické prostředky, které si dokážou poradit i s většími plísněmi. Jejich hlavní výhodou je i delší působení pro ochranu problematického místa, kde se plíseň opakovaně objevuje.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-get-rid-of-mold-4163846