Zatočte s mravenci rychle a nekompromisně. Z domova i zahrady je vyženou oblíbení pomocníci

V lese jsou užitečnými pomocníky, kteří ekologicky čistí les. Bývají považováni za nezdolné pracovníky, kteří odklízejí tlející zbytky rostlin a uhynulé živočichy. Zatímco v lese jsou nepostradatelní, v domácnosti se jich každý rád zbaví. Pro tyto účely lidé používají různé chemikálie nebo agresivní prostředky, což může být více na škodu než k užitku. Co dělat, když se v domácnosti ve spíži nebo v kuchyni usadí mravenci? Jak je snadno zlikvidovat na zahradě, aby neničili záhony?

Ve spíži i na zahradě

Mravenci jsou velmi užiteční, v přírodě jsou dokonce zákonem chránění. Naopak faraony, kteří se usídlují v domácnostech nebo na zahradách, je možné hubit, protože se nejedná o původní druh. Bohužel je to i nutnost, protože tito mravenci vytvářejí na zahradách chodby, hloubí tunely a likvidují záhony se zeleninou i květinami. Když se dostanou do domu, neubrání se jim špajz s potravinami ani skříňky v kuchyni, kde hledají potravu. Navíc se rychle rozrůstá jejich kolonie, na malér tak může být rychle zaděláno. Jak se jich zbavit?

Zdroj obrázku: Freepik

Octový zápach proti mravencům

Jednou z rad, která se traduje po generace, je použití octa. Účinnost octa není stoprocentní, ale štiplavý zápach tomuto hmyzu není příjemný, což mají s lidmi společné. Nehledě na nepříjemný zápach se doporučuje vytřít skříňky v kuchyni octem nebo nalít ocet do mističky a ponechat ve spíži. Na zahradě se mohou octem vylít cestičky mezi záhony, jen je nezbytná opatrnost, aby se ocet nedostal na rostliny, které by mohl spálit.

Doporučený článek:  Každou ložnici zútulní krásné rostliny. Tyto druhy dopřejí ten nejlepší spánek

Hřebíčkem proti hmyzu a havěti

Další metodou, kterou používaly už naše babičky, je koření, konkrétně hřebíček, jehož aroma mravenci, ale ani další hmyz nesnesou. Může se použít přímo koření, které se rozprostře do misek tam, kde se mravenci vyskytují. Neméně účinnou možností je použít hřebíčkový olej, ten se může přidat i do vody při vytírání. Kromě hřebíčku na mravence dobře funguje tea tree olej, který se nakape na látku nebo na vatu, ty se poté vloží do skříněk nebo špajzu. Použít lze též bobkový list, na zahradě pak pomůže hřebíčkový olej, mastek, prášková síra nebo vinný kámen.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/home-remedies-to-get-rid-of-ants/