Bramborový škrob nepatří jen do kuchyně. Na vlasy a pokožku působí líp než drahá kosmetika

Bramborový škrob má nespočet výhod a obvykle ho používáme v kuchyni. Využít ho ale můžete také v každodenní péči o své tělo jako součást kosmetiky. Podívejme se, jak a proč byste měli bramborový škrob vyzkoušet při péči o pokožku.

Bramborový škrob je produkt, který si můžete snadno pořídit v obchodě, ale také si ho připravit sami doma. Obvykle ho používáme jako zahušťovadlo, ale často se objevuje také ve farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu. Domácí kosmetika bude vždy lepší než kupovaná, mnohem levnější a pro vaši pokožku zaručeně velmi přínosná.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění udrží pleť zdravou a zářivou

Jak použít bramborový škrob v kosmetice?

Použití tohoto produktu v kosmetice se vám vyplatí a využít ho můžete hned několika způsoby. Fungovat bude na mastné vlasy, jako výživná maska na obličej i na poškozené vlasy. Masku na vlasy můžete snadno připravit s použitím kondicionéru, který právě používáte. Stačí, když do něj přidáte malou lžičku škrobu a jemně promícháte.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě toho si můžete doma připravit také oplach na vlasy z bramborového škrobu. Na to si musíte jen odměřit jednu lžičku škrobu a přidat ji do jednoho litru převařené vody. Takto ošetřené vlasy budou nádherně hladké a jemné, jako kdybyste použili velmi drahý a kvalitní přípravek na vlasy. Tato metoda vás přitom nebude stát prakticky žádné peníze a vlasy budete mít nádherné a zdravé.

Doporučený článek:  Pecka z avokáda je stejně cenná jako samotný plod. Využít lze v kuchyni i pro krásu

Pleťová maska je neuvěřitelně účinná a jednoduchá

Bramborový škrob skvěle funguje také v péči o pleť, protože dokáže pokožku osvěžit a rozzářit. Stačí, když smícháte jeden bílek, lžíci kefíru a stejné množství škrobu. Vyšlehejte bílek do pěny, přidejte kefír a škrob. Vše smíchejte dohromady. Naneste masku na obličej, nechte 15 minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Vaše pleť bude hladká, krásná a mladá. Navíc nebudete muset zaplatit za pleťovou kosmetiku tisíce korun jako doposud.

Zdroj: https://hownaturally.com/using-starch-for-smooth-hair-diy-home-mask/