Péče o muškáty není jednoduchá, ale pokud na to přijdete, můžete si vytvořit krásnou dekorativní zahradu, kterou bude každý obdivovat. Zejména je důležitá pravidelná zálivka, na druhou stranu je nesmíte přelít. Jak o muškáty pečovat, jak je zalévat a co jim dopřát navíc, aby se jim dařilo? Vybrat si můžete z nepřeberného množství druhů.
Jakou zvolit metodu zavlažování?
Muškáty jsou původem z jižní Afriky, proto jim nevadí, když jsou nějakou dobu v suchu. Snadno odolají vysokým teplotám. Zalévání je pak alfou a omegou toho, jestli se jim bude dobře dařit. Muškáty jsou skvělou rostlinou například na letní období. Květy muškátů mohou mít různé barvy, a tak na balkoně budou vypadat krásně. Všechno ale záleží na tom, jestli je budete umět správně zalévat.
Dávejte si pozor, abyste rostliny nepřelívali. Muškáty si navíc vlhkost dokážou uchovat v kořenech a také v listech, takže to se zálivkou nemusíte přehánět. Muškáty zalijte pouze tehdy, kdy je půda suchá a teplá na dotek. Při zalévání muškátů není dobré je zalévat velkým množstvím vody, protože se snadno může stát, že budou hnít. Pro každou rostlinu stačí jeden hrnek vody.
Muškáty nezalévejte, pokud je období dešťů
Rostlinu můžete snadno přelít, proto je potřeba sledovat, jestli vodu skutečně potřebuje. U muškátů, které máte v květináčích, se může snadno stát, že je přelijete. Poznáte to pak podle toho, že rostlina nekvete nebo jí žloutnou listy. Muškáty na zahradě pak nezalévejte, pokud v posledních dnech vydatně pršelo.
I po několika dnech mohou mít rostliny dostatek vody, takže na jejich zalévání nemusíte vůbec myslet. Dešťová voda jim navíc hodně prospěje. Rostliny můžete mít jak v samostatných květináčích, tak v truhlících. Je ale nutné počítat s tím, že budou potřebovat dostatek místa. Muškáty pak budou zdobit vaše balkony nebo zahrady po celé léto.
Zdroj: https://peppershomeandgarden.com/how-much-water-geraniums-need/