Svěží domov plný lesku a příjemné vůně: o to vše se postará obyčejný čaj

Čaj je velmi lahodný nápoj, který milují lidé po celém světě. Nemusíte ho však jen pít, můžete ho využít také jinak. Díky svým vlastnostem snadno absorbuje například skvrny nebo s ním můžete osvěžit oblečení. Další tipy k použití najdete v článku. Čajové sáčky můžete využít například jako hnojivo pro rostliny.

Oblíbený čaj si můžete vložit do šuplíku

Jestli máte ve skříni spoustu oblečení, můžete ho osvěžit oblíbeným sáčkem čaje. Odstraníte tak veškeré pachy, ale dbejte na to, aby čaj byl před vložením do šuplíku pořádně uvařený a následně vysušený. Sypaný čaj můžete vložit do ponožky, zavázat a takto vložit do šatníku. Dva čajové sáčky pak uvařte v horké vodě, nechte vychladnout a nalijte do rozprašovače.

Doporučený článek:  Bílé záclony znovu rozzáří sůl, kypřicí prášek nebo aspirin

Nastříkejte ho na zrcadla nebo jiné skleněné povrchy a nakonec otřete čistým hadříkem. Čaj udrží okna čistá a lesklá. Osvěžit s ním můžete také koberce. Koberec stačí jen posypat sušeným čajem, nechat působit 10–15 minut a použít můžete také aromatický čaj, který koberci dodá oblíbenou vůni. Čajové lístky absorbují vůni a koberec zanechají svěží a příjemný.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky čaji vyčistíte také podlahy

Nejen koberce, ale také podlahy můžete mít čisté a lesklé právě díky čaji. V hrnci uvařte vodu, dejte do ní 6–7 sáčků čaje a uvařte je. Dávejte pozor, na podlahu můžete použít pouze černý čaj. Vařte ho 10–15 minut a poté oheň vypněte a nechte ho vychladnout. Do hrnce s čajem pak namočte hadr a vytřete jím podlahu.

Doporučený článek:  Zažeňte podzimní depresi hravými barvami a zábavou. Změny v interiéru rozveselí i nejsmutnější dny

Čaj nechte zaschnout a zbavíte se tak prachu a dalších nečistot. Díky usušeným sáčkům, jejichž obsah vysypete, můžete získat kvalitní hnojivo pro své pokojové i zahradní květiny. Pokaždé, když si uvaříte šálek lahodného čaje, myslete na to, že pytlík z něj můžete ještě několikrát použít. Budete překvapení jeho účinky. Většinou funguje černý čaj, který v sobě nemá žádné barvicí látky.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/10-surprising-things-you-can-do-with-used-tea-bags-49380