
Dislokace a zlomeniny končetin jsou velmi časté u dětí i dospělých. Už z tohoto důvodu stojí za to vědět, jak postupovat, než lékař zkontroluje ruku, udělá rentgen a aplikuje sádru. Při nehodě je nejlepší dát ruku do šátkového závěsu. Ulevíte tak bolavým svalům a kloubům. Dočasný popruh můžete vytvořit sami z obvazů nebo obyčejné šály. Jak to provést správně? Podívejme se na to krok za krokem. Co budete potřebovat?
- Velký šátek nebo šálu z bavlny,
- správný postup skládání opěry,
- brzkou prohlídku u lékaře

Zdroj obrázku: Freepik
Bavlna je pro tyto účely nejlepší
Tento popruh je pochopitelně jen dočasným řešením a poraněnou ruku by měl lékař co nejdříve prohlédnout a odborně léčit. Než k tomu dojde, stojí za to snížit tlak na svaly, kosti i klouby. Klíčem k domácímu popruhu je výběr správného materiálu. Bavlna funguje ze všech nejlépe. Pokud potřebujete vyrobit podpěru ze šály, musíte ji správně složit. Zde je několik tipů, jak na to.
Dbejte na správný postup
Šátek by měl mít tvar čtverce. Nejprve musíte ohnout rohy, abyste získali lichoběžník. Jeden konec šálu položte na rameno ruky, která nehodu utrpěla. Potom musíte dočasný popruh obratně zabalit pod poškozenou ruku a přetáhnout na jednom konci na druhý konec látky. To vše proto, aby byl uzel proveden správným způsobem a aby bylo možné volně umístit ruku do šátku.

Zdroj obrázku: Freepik
Velmi důležité je zajistit, aby byl šátek kolem krku pečlivě uvázán a řádně tak chránil zraněnou ruku. Je nutné minimalizovat riziko, že poškozená končetina vypadne z ochranného prostředku. Nejen, že by vás to hodně bolelo, ale mohlo by to také zhoršit vaše zranění. Ještě jedna věc stojí za zmínku. Žádný dočasný popruh nenahradí profesionální léčbu provedenou lékařem. Co nejdříve byste proto měli vyhledat pomoc odborníka. Vyhnete se díky tomu komplikacím i bolesti. Navíc se ruka mnohem rychleji zahojí a budete ji moci brzy znovu používat.
Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-a-Sling-for-Your-Arm