Kuchyňská sůl nemusí být potřeba jen na vaření. Skvěle se hodí také na jiné činnosti v domácnosti, včetně čištění skvrn na oblečení nebo ubrusech. Je to jednoduchá metoda, která společně s jedlou sodu, kyselinou citronovou nebo octem udělá opravdové zázraky. Navíc je sůl přirozeným prostředkem, takže nebudete zatěžovat životní prostředí.
K jakým účelům můžete kuchyňskou sůl využít?
Sůl snadno odstraní připáleniny z hrnce. Lžíci soli dejte na dno nádoby, zalijte horkou vodou a nechte přes noc působit. Ráno hrnec vyčistěte obvyklým způsobem, budete překvapeni, jak to půjde jednoduše. Jestli máte novou pánev, ale nejdou na ní udělat tak dobré palačinky, jako na staré a „zajeté“, můžete si také pomoci solí. Zahřejte pánev, nasypte dvě lžíce soli a počkejte, až začne hnědnout. Pánev je vhodné přikrýt pokličkou, protože sůl může prskat. Smažení by pak mělo být jednodušší.
Sůl můžete nasypat také do vody na vaření vajec. Díky tomu půjdou skořápky lépe sundat a navíc vezmete opravdu jen je, nikoli kusy bílku, což se velmi často stává. Vajíčka zůstanou neporušená a budete si je moc vychutnat. Pomocí soli si můžete také vybělit zuby. Je to velmi jednoduché a tato metoda je stará už několik staletí. Je to trik, který mají vyzkoušené i naše babičky. Dříve neexistovaly zubní pasty a lidé si museli poradit jiným způsobem.
Jak sůl použít místo zubní pasty?
Je to jednoduché. Místo zubní pasty se používala sůl, která se jen zalila teplou vodou. Do směsi se namočil zubní kartáček a ústní dutina byla díky soli čistá, zdravá a také dezinfikovaná. Zubní kámen neměl žádnou šanci, protože časté čištění solí mu bránilo v jeho tvoření.
Sůl dobře vyčistí kromě hrnců také připálenou žehličku. Nasypte sůl na desku, zakryjte pečicím papírem a rozehřátou žehličkou přejíždějte po papíře. Po několika minutách by připáleniny měly zmizet. Sůl pomůže odstranit také skvrny na koberci nebo čalounění, poradí si hravě také s nečistotami a usazeninami v koupelně.
Zdroj: https://www.today.com/home/surprising-uses-salt-i220519