S těmito triky vydrží smartphone déle nabitý

Moderní smartphone už neodmyslitelně patří ke každodenní výbavě. Důmyslné aplikace nám pomáhají organizovat život, vysoce kvalitní fotoaparát nahrazuje drahé a neskladné přístroje a v dlouhých chvílích nás dokáží zabavit nejrůznější hry. Bohužel tohle všechno přispívá k tomu, že baterie telefonu se rychle vybíjí. Připravili jsme proto pro vás 8 způsobů, které výdrž baterie prodlouží na maximum.

Snižte jas a zvolte vhodnou tapetu

V nastavení snižte jas displeje. Čím jasnější obrazovka je, tím více musí baterie telefonu pracovat. Ulevíte zároveň svým očím. Některé telefony nabízí možnost automatické regulace jasu, pokud ale opravdu chcete šetřit baterii, tuto funkci vypněte a nastavte manuálně jas na co nejnižší úroveň. Nastavte si i automatické vypínání displeje, například po 30 vteřinách nečinnosti.

Doporučený článek:  Jak si vyrobit závěs na zlomenou ruku ze šály?

Pamatujte na to, že telefon používá víc energie při zpracovávání bílé nebo jiné světlé barvy než při zpracovávání černé. Podle toho si také vybírejte tapetu nebo spořič obrazovky. Na animované spořiče zapomeňte, spotřebovávají spoustu energie. Vibruje váš telefon při příchozích hovorech nebo zprávách? Fyzický pohyb telefonu vyžaduje spoustu baterie, proto vibrace raději vypněte. U zvuků ale snižte hlasitost.

Vypínejte aplikace a oznámení

Na smartphonech je skvělé, že nám umožňují multitasking. Z Facebooku rychle přepnete na webový prohlížeč, přidáte fotku na Instagram a odepíšete kamarádovi přes WhatsApp. Při otevírání tolika aplikací najednou je ale později můžeme zapomenout zavřít. Tím pádem v telefonu zůstávají stále otevřené a telefon bude tvrdě pracovat na jejich udržení.

Doporučený článek:  9 tipů na levné a pohodlné cestování letadlem

Vypněte si všechny nepotřebná oznámení ze sociálních sítí a z aplikací, které podporují notifikace. Výrazně tím prodloužíte životnost baterie. Není přeci důležité ihned vědět, že někdo publikoval fotografii nebo vás někdo označil v příspěvku. V neposlední řadě vypněte GPS a Bluetooth, pokud je zrovna nepoužíváte. Mapy si stáhněte do telefonu, abyste je mohli používat i offline.

Zdroj: https://www.carlcare.com/global/tips-detail/how-to-make-phone-battery-last-longer/