Olej z citronové trávy odpudí obtížný hmyz a zregeneruje pokožku

Již mnoho toho víme o oleji z čajovníku, eukalyptovém či levandulovém oleji, a dokonce také o oleji z hřebíčku. Olej z citronové trávy ale v našich končinách ještě není natolik známý, aby se o něm dalo hovořit. Přitom vás účinně zbaví klíšťat, otravného hmyzu nebo zmírní akné a uleví od žaludečních problémů. Jak ho nejlépe využít?

Díky oleji z citronové trávy utišíte bolesti žaludku nebo uvolníte svaly

Hlavním znakem tohoto oleje je intenzivní citrusová vůně. Olej se získává procesem destilace listů. Obsahuje limonen, linalool nebo citral. Tyto látky jsou antibakteriální a stimulující, a proto se tento olej hodí do každé domácnosti. Díky svým vlastnostem osvěží domácnost a můžete ho využít také jako prostředek proti pocení. Působí dobře proti otravnému hmyzu a často ho najdete u fyzioterapeutů, kteří už znají jeho účinky a používají ho k masáži svalů.

Doporučený článek:  Praní bot v pračce je rychlý způsob, jak je snadno a efektivně vyčistit
Zdroj obrázku: Freepik

Olej si můžete snadno vyrobit doma a použít ho podle svého uvážení. Budete k tomu potřebovat:

  • 100 ml slunečnicového oleje,
  • 50 kapek esenciálního oleje z citronové trávy,
  • rozprašovač.

Obě suroviny smíchejte dohromady a směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Nanášet můžete přímo na pokožku, která tak bude chráněna vůči komárům a další havěti. Tento olej můžete použít také jako přírodní deodorant.

Zdroj obrázku: Freepik

Olej zregeneruje pokožku, hodí se také do kosmetiky

Abyste si vyrobili deodorant, budete potřebovat čtvrt hrnku jedlé sody a 20 kapek oleje z citronové trávy. Promíchejte, naneste na pokožku v podpaží a jemně promasírujte. Olej můžete použít také do oblíbených krémů nebo sprchových gelů. Využít ho můžete také na úklid domácnosti, konkrétně kuchyně. Smíchejte ho s jedlou sodou nebo octem a získáte skvělý čisticí prostředek.

Doporučený článek:  Tyhle urychlovače hubnutí má každý doma. Pravidelné pití rozhýbe metabolismus a vrátí tělo do kondice

Kuchyně i koupelna budou zářit čistotou. Navíc olej z citronové trávy působí blahodárně také na naši pleť. Můžete ho smíchat s mandlovým olejem a aplikovat přímo na místa postižená akné. Léčbu byste měli několik dní opakovat, aby byly výsledky brzy vidět.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/325209