Okurky vypěstujeme snadno i v pytlích. Stačí postupovat podle čtyř kroků

I když nemáte skleník, nebo velkou rozsáhlou zahradu, nezoufejte. I přes to si můžete vypěstovat chutné okurky plné vitamínů. Je to velmi jednoduché, máme pro vás 5 kroků, díky kterým si můžete vypěstovat okurky jednoduše v pytlích. Pokud budete aspoň trochu pečliví a budete dodržovat pěstitelské zásady, můžete se v létě těšit na pořádnou sklizeň šťavnaté a chutné zeleniny.

Pěstební pytle

Tyto pytle jsou velmi praktickým řešením pro lidi, kteří milují domácí vypěstovanou zeleninu, ale nemají dostatek prostoru na zahradě. Výhodou pěstebního pytle je snadné udržení vhodné vlhkosti substrátu a izolace plodin od půdy, což může být překážkou přesunu škůdců a houbových chorob. Pytle s rostlinou lze navíc snadno přemisťovat, takže můžete rostlinu slunit po celý den.

Doporučený článek:  Vytvořte si pro příští rok finanční plán a mějte o svých penězích přehled

Krok číslo jedna, výběr správné zeminy

Okurky milují úrodnou, humózní a dobře odvodněnou půdu. Proto se nebojte zajít do specializovaného obchodu, kde seženete hotové půdní směsi. Obvykle se jedná o úrodnou půdu s uvolňujícím se hnojivem. Pozor dejte na správné pH, které by mělo být zásadité.

Zdroj obrázku: Freepik

Krok číslo dvě, výběr správného pěstebního pytle

Vhodný pytel pro pěstování okurek by měl mít minimální objem alespoň 50 litrů. Pytel naplňte substrátem ideálně v polovině května. Pytel se zeminou dobře protřepejte, aby se zemina dostatečně provzdušnila a nakypřila. Položte pytel a naplocho do něj opatrně nožem udělejte pár otvorů na dně, aby mohla přebytečná voda odtékat z pytle ven.

Doporučený článek:  Surfinie se neobejdou bez dostatečného hnojení. Využít lze kávovou sedlinu

Krok číslo tři, zasazení sazenic

Do každého pytle můžete zasadit dvě sazeničky okurek. Jemně prohněte půdu kolem mladých sazenic a sazenice jemně utlačte do zeminy. Pozor, aby se sazenice nepolámaly! Sazenice ihned dostatečně zalijte.

Krok číslo čtyři, pěstování

Pokud máte pytle s okurkami venku, můžete je během růstu přenášet na stranu zahrady, kde právě svítí slunce. Okurky milují vlhko a teplo. Pokud máte pytle na balkóně, bude vhodné, když po ně dáte velké tácky, aby sousedům pod vámi netekla přebytečná voda na hlavu.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/cucumber/growing-cucumbers-in-a-bag.htm