Tulipány ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému řezu a obohacení vody

Květinové dekorace jsou oblíbené především u žen. Dokreslí pohodu domova a přinášejí do něj nejen radost, ale také krásné vůně. Mezi nejoblíbenější řezané květiny patří bezesporu tulipány, které svými květy potěší každou ženu. Jedinou jejich nevýhodou je, že nevydrží ve váze dlouho. Bude nutné jejich svěžest podpořit a my víme, jak na to.

Jak prodloužit životnost tulipánů?

Květiny ve váze bohužel vydrží pouze několik dní. Spotřebují mnoho vody, jejich květy pak ale i tak uvadají. Jak jim prodloužit životnost a podpořit je v tom, aby ještě nějakou dobu vydržely? Velmi záleží na tom, jak danou květinu uříznete. S přicházejícím jarem se můžeme zaměřit právě na tulipány, které k němu patří. Aby zůstaly dlouho čerstvé, musíte si zapamatovat hned několik pravidel.

Doporučený článek:  Vlaštovičník podpoří léčbu akné a bradavic

Ještě než je dáte do vázy, musíte stonky seříznout o několik centimetrů. Použijte k tomu ostrý nůž, a pokud to tak budete dělat každých několik dní, můžete jejich životnost prodloužit o celý týden. Stonky pak můžete i propíchat špendlíkem, protože tím nasají více vody. Tulipány pak nemají rády malé prostory, potřebují velkou vázu, ve které se mohou „roztahovat“.

Zdroj obrázku: Freepik

K prodloužení životnosti můžete použít i jiné prostředky

Jestli chcete mít tulipány na stole delší dobu, je nutné je držet dál od slunečního světla. Jestli jim budete do vody nořit i listy, mohou rychle uhnít. Odstraňte spodní listy, abyste rostlinu uchránili. Aby pak květiny vydržely co nejdéle, můžete k prodloužení životnosti využít i domácí prostředky z kuchyně.

Doporučený článek:  Tipy na vánoční dárky, které potěší každou babičku

V některých případech může pomoci například cukr, který do vody přidáte, rostliny pak budou odolné vůči bakteriím a také plísním. Květiny si udrží svěžest také díky tomu, že do vody přidáte aspirin nebo měděnou minci. Nejdůležitějším prvkem ale bude pravidelná výměna vody. Každý den byste měli přidat novou, ale nezapomeňte používat vlažnou vodu, nikoli studenou. S množstvím vody to nepřehánějte, protože rostliny mohou uhnít.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tulips-as-cut-flowers-1402114