Kvasnicový postřik chrání jahody před chorobami a dodává jim důležité živiny

Jahody milují snad všichni. Od dětí až po babičky. Jahody se dají konzumovat rovnou ze záhonků, zavařené nebo se z nich dá připravit lahodný letní dezert. Jak ale vypěstovat plody tak velké a sladké, aby nám je každý záviděl? Není to nic složitého, stačí použít kvasnicové hnojivo, které dodá jahodníkům dostatek minerálů a vitamínů a navíc je ochrání před chorobami a škůdci. Pojďme si ho vyrobit doma.

Jak si vyrobit kvasnicový sprej?

Pro přípravu budete potřebovat 100 g potravinářského droždí, půl litru plnotučného mléka a pět litrů vody. Všechny zmíněné ingredience smíchejte. Nejlépe to půjde, pokud droždí rozpustíte nejdříve v mléce a tuto směs pak nalijete do ne moc studené vody. Smícháním směsi s vodou vytvoříte vhodný postřik, který lze nalít do lahvičky s rozprašovačem. Vše je připraveno k tomu, abyste mohli ošetřit tímto sprejem jahodníky.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy a jak používat tento sprej?

Vhodné je tuto směs aplikovat na vnější, ale i vnitřní část listů jahodníku. Tento postřik se může provádět po celou dobu vegetace rostliny. Postřik se doporučuje aplikovat jednou týdně, ale pokud je deštivé období, můžete postřik opakovat i častěji. Jelikož se jedná o ekologický postřik, nemusíte mít strach, že by se tímto sprejem rostlina nějak poškodila. Droždí obsažené v postřiku dodá rostlině vitamíny a také ochranu před škůdci a houbami.

Doporučený článek:  Se správným postupem bude celá koupelna uklizená během chvíle

Jaké jsou výhody rozprašování kvasnic na jahody?

Díky postřiku z kvasnic jahodníky vydatně posílíte. Kvasinky pomůžou rostlinám v boji s chorobami a škůdci. Jelikož kvasnice obsahují vysoké množství vitamínu B i železa, budou rostliny bohatě plodit a jahody budou zdravé a šťavnaté. Tento postřik vytváří na rostlině přirozenou ochrannou bariéru proti houbovým chorobám. Kvasinky vytlačují škodlivé mikroby, které tvoří plíseň šedou a plíseň bramborovou.

Zdroj: https://ibuilder-en.techinfus.com/klubnika/podkormki/drozhzhami/