Proti mravencům pomůže prášek do pečiva, křída nebo skořice

Všichni víme, že mravenci jsou užiteční tvorové. Právě díky jejich tvrdé práci se můžeme těšit z úrodné půdy, protože ji provzdušňují. Bohužel někdy mravenci nadělají více škody než užitku, zvláště pokud si postaví mraveniště blízko kořenů rostlin. Navíc mravenci žijí v symbióze s mšicemi, které tak mají otevřenou cestu k ničení naší úrody.

Pomůže prášek do pečiva

Mravenci se také navíc často dostanou i do domácnosti a tam útočí na naše zásoby potravin. Pokud se nastěhovali i k vám a ničí vám buď rostliny na zahradě, nebo zásoby ve spíži, můžete se jich zbavit práškem do pečiva. Tento užitečný přípravek se hodí nejen k upečení nadýchaného koláče, ale má mnohostranné využití i v každodenním životě.

Doporučený článek:  Předejděte zbytečnému přejídání. Stačí dodržet několik pravidel

Prášek do pečiva obsahuje složku, která mravencům škodí. Pokud ho tedy hojně rozsypete po místech, kde se mravenci často vyskytují, přesunou se jinam. Sáhnout můžete i po obyčejné jedlé sodě, která bude mít stejný účinek. A co dělat, pokud mravenci hromadně chodí po rostlinách a ničí je? Pak můžete jeden prášek do pečiva smíchat se sklenicí vody, přelít do rozprašovače a touto směsí rostliny pravidelně ošetřovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zkuste je odehnat vůněmi

Pokud se mravenci dostanou do domu, kde hledají potravu a ničí zásoby, i v tomto případě můžete sáhnout právě po prášku do pečiva nebo jedlé sodě. Výhodou je, že tento prostředek je zcela bezpečný pro domácí mazlíčky i děti a nijak neovlivní ani potraviny. Rozsypte ho po mravenčích trasách, které vysledujete.

Doporučený článek:  Česnek pomůže vyhnat hraboše ze zahrady

Mravenci jsou také citliví na některé vůně. Patří mezi ně máta, řebříček, cibule, skořice, kari nebo citronová šťáva. Nesnášejí také pach octa a kajenského pepře, jehož vůně je dráždí. Jakmile ale vůně vyčichnou, je nutné je znovu aplikovat. Další možností je také nakreslit přes jejich cesty čáry křídou, která je spolehlivě odpudí. Tyto metody mají tu výhodu, že mravence nezlikvidují, ale pouze je nasměrují jinam.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27245158/how-to-get-rid-of-ants/