Alobal usnadní žehlení, sušení prádla i mytí nádobí

Jakmile chceme zabalit jídlo na cestu nebo do lednice, používáme hliníkovou fólii. Alobal má mnoho skvělých vlastností a můžete ho použít na více způsobů. Dnes s námi objevíte několik netradičních využití alobalu, který máte jistě neustále doma. O některých jste zaručeně nevěděli, a přitom mohou usnadnit každodenní život. Oděvy i nádobí budou díky alobalu nádherně čisté a krásné. Podívejme se, jak na to.

Sušení prádla nebo žehlení

Alobal můžete použít při sušení prádla v sušičce. Vytvořit musíte jen tři kuličky, které vhodíte do bubnu k prádlu. Potom nastavíte program sušení. Alobal na sebe dokáže vázat elektrické nápoje, které způsobují statický náboj oblečení. Po usušení ho proto budete moci jednoduše složit a nebude elektrizovat.

Doporučený článek:  Při vytahování klíštěte z pokožky je vhodné dodržet správný postup

Jestli nemáte sušičku na oblečení, můžete alobal využít podobně také při klasickém žehlení. Žehlicí prkno zakryjte hliníkovou fólií a na ni položte látkový potah. Teplo, které žehlička vytváří, se bude od alobalu odrážet a půjde zpět do oblečení. Díky tomu vše vyžehlíte mnohem rychleji a lépe. Oděvy budou nádherně hladké a nestrávíte u žehlicího prkna celé odpoledne.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění spálenin z hrnce nebo mytí nádobí v myčce

Každému se někdy stane, že připálí hrnec nebo pánev. Snadno můžete použít alobal. Vytvořte z alobalu malou kuličku a vyčistěte s její pomocí spálená místa. Přidejte také prostředek na nádobí, aby se nečistoty odstranily mnohem rychleji a snáze. Nakonec hrnec nebo pánev umyjte jako obvykle. Uvidíte, že se bude nádobí lesknout čistotou.

Doporučený článek:  Bouřka může zabíjet i doma. Díky několika pravidlům se nebezpečí bát nemusíte

Hliníkovou fólii můžete také vložit do myčky nádobí. Kuličku o velikosti pingpongového míčku vložte do myčky se špinavým nádobím. Díky chemické reakci budete mít dokonale čisté příbory, na kterých se obvykle tvoří nevzhledné skvrny od vody a tablety do myčky. Mnohem lépe ale budou vypadat také talíře nebo sklenice.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-aluminum-foil/